İkizler Yeniayı – Merak edin, öğrenin, aktarın,değişin…

Çok kuvvetli gezegen yerleşimlerinin görüleceği Haziran ayına, bu sabah gerçekleşen bir yeni ayla başlıyoruz. Yeni ay, güneş ile ayın gökyüzünde aynı derecede buluşmasıdır. Her iki ışığın güçlerini birleştirdiği bu özel konumda, bilinç ve bilinç dışı bir araya gelir ve yeni bir döngüyü başlatırlar. İkizler burcu, zodyağın ilk değişken burcudur. Koç burcunun başlattıkları, boğa burcu ile maddeleşir ve ikizler burcu ile canlanır. Canlanmak için değişmek ve uyumlanmak şarttır. İşte ikizler burcu, tüm esnekliği ve kolay adapte olabilir özelliği ile bu canlılığa ulaşmamızı sağlar. Sembolizmi bu anlamıyla okuduğumuzda , 3 Haziran İkizler yeni ayı bizi değişime çağırıyor .

ikizler burcunun bir diğer özelliği , iletişim üstadı olmasıdır. Değişime o kadar açık ve o kadar esnektir ki, her görüşü merak eder, öğrenir ve aktarır. Doğal bir yayıncıdır, öğretmendir. Bu anlamıyla yorumladığımızda, ikizler yeni ayı bizi , açık fikirli olmaya, merak etmeye, öğrenmeye ve aktarmaya da teşvik ediyor.

Yeni aya gökyüzünde Pluto, Satürn ve Jupiter retroları eşlik ediyor. Bu retro hareketler, bana göre bu yeni ayın, aslında dışarı dönük olduğu kadar içeri dönük çalıştığını da gösteriyor. Güney Ay düğümü ile kavuşumdaki geri hareketteki (retro) Pluto ve Satürn, karşımıza ‘hala mı bunu yaşıyorum’ dedirtecek olayları çıkarırken, aslında içimize dönüp bakmamızı, korku, endişe ve kökleşmiş inanç kalıplarımızı artık değiştirmemizi istiyor. Ve ikizler yeni ayı bizim bu konuda bir başlangıç yapmamıza (hala yapmadıysak) çok büyük bir destek sağlıyor. İkizler burcunun öğrenme merakını, yeni fikir ve görüşlere açık oluşunu kendi içimize yöneltmeliyiz. Önce kendimizi merak etmeliyiz. ‘Ben kimim?’, ‘Benim korkularım var mı?’, ‘Benim isteklerim neler?’… Sonra da değişime hevesli ve bir o kadar da ‘yeni’ için esnek olmayı öğrenmeliyiz.

Bu yeni ayda, merak etmeye, öğrenmeye, aktarmaya hevesli olun. Yeni sizde Can’lanın.

Ve , Çevrenizin ışığı siz olun.

Sevgiyle Kalın

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: