6.6. Günü – DENGE

Bugün 6 haziran, bir 6.6 günü yaşıyoruz. Tekrarlayan rakamlarla ilgilenenlerimiz için özel bir gün daha. 6 rakamı Antik Yunanlıların ‘mükemmel’ olarak niteledikleri dört rakamdan biridir. İlk üç rakamın(1,2,3) toplamıdır. Yine bu ilk üç rakama bölünebilir. Kendi içinde dengelidir. Bu anlamıyla temel olarak simgelediği enerji ‘denge’dir.  İki kere 3 enerjisi ve üç kere 2 enerjisi taşır. 2 enerjisi yine dengedir ve 3 yolu açan , engelleri kaldırandır.

6 rakamının işaret ettiği denge, maddiyat ve maneviyat dengesidir. Yaşamlarımızda çok fazla maddi kaygılara ( kariyer, para, estetik vb.) odaklandığımız zamanlarda (ki çoğumuzun odağı günlük yaşamlarımızda maddiyatta) 6 rakamı karşımıza çıktığında, dikkatimizi biraz da maneviyatımıza  yöneltmemiz gerektiğini vurgular. Dışardakileri düzeltmeye çalışırken, dışarısı için uğraşırken, bu rutinimizden bir adım uzaklaşmamızı ve ruhumuzdaki yaralara odaklanmamızı söyler. Gökyüzündeki Neptün Jupiter karesi (bununla ilgili daha detaylı bir yazı yazacağım) de bizi bu anlamda destekliyorken, ruhumuzla ve yüksek benliğimizle bağlantıya geçmek için meditasyon yapmak veya hiçbir şeyden yapmadan,sessizce doğada vakit geçirmek çok iyi olacaktır. Maneviyat ve maddiyat dengesi aslında kalp ve zihin dengesidir. Zihni sessizleştirmeyi başardığımızda kalbimizi duymaya başlarız, ve kalp her zaman net ve doğru konuşur.

6 enerjisinde bir diğer önemli vurgu aile ilişkileridir, çünkü bizler yakın çevremizle, ailelerimizle birlikteyken olduğumuz gibi olabilir, mutluluğu, huzuru ve dengeyi bulabiliriz. Bu noktada, eş, çocuk, anne, baba ve kardeşlerle olan ilişkilerimizin niteliği ve niceliği üzerinde biraz düşünmemiz ve çalışmamız gerekebilir. Ailemiz ise bizim kökümüz, değerlerimizi oluşturduğumuz ortam ve bu dünyada varoluşumuzun temel yapı taşlarıdır. Büyürken, anne babamızdan (birlikte büyüdüğümüz kişilerden) bazı davranış ve inanç kalıpları ediniriz. Bu kalıpları farkında olarak veya farkında olmadan hayatımıza dahil eder ve hedeflerimizi, davranışlarımızı bu kalıplara göre yönlendiririz. Çoğu zaman kendimizi ‘annem gibi yapıyorum’ veya ‘babam gibi davrandım’ derken bulmamızın sebebi budur. Ancak burada bu şemaları , ailemizi suçlayacak bir başka konu olarak kullanmaktan , bunun arkasına saklanıp eskisi gibi davranmaya devam etmekten bahsetmiyorum. Aile şemalarımızı fark edip, bunları kendi gerçeğimizi oluşturmak için kullanmalıyız. Ruhsal dengemizi kurmak için sorumluluk almalı, bu inanç kalıplarından işimize yarayanları tutmalı, yaramayanları ise bırakmalıyız.  

6 aynı zamanda Venüs gezegenin sayısıdır. Ve Venüs gezegeni astrolojide ilişkileri simgeler. (Bir tesadüf mü? 😊 )Venüs bizim sevgi lisanımızdır, ilişkilerimizden ne beklediğimiz, ilişkilerimizde ne verdiğimiz ve nasıl olduğumuzdur. Biliyorsunuz bir önceki yazımda  Venüs/capulus yıldızı kavuşumu nedeniyle aile/akraba ilişkilerimize dikkat çekmiştim. Belki ay sonuna kadar tekrar tekrar konuşacağız bu konuyu çünkü bu dönemde yakın ilişkilerimizi iyileştirme teması çok vurgulanıyor.

6.6 gününün enerjisine devam edecek olursak; 1.ocakta mutlaka hepimiz bazı yeni yıl kararları almıştık. İşte bugün , o kararları yeniden bir gözden geçirmek, ne kadar ilerlediğimizi görmek veya hala başlayamadıklarımızla ilgili harekete geçmek için çok güzel bir zaman.

Özet Olarak;

Biliyorsunuz ikizler yeniayı bizi merak etmeye, öğrenmeye, öğrendiklerini paylaşmaya ve değişmeye davet etmişti. 6.6. günü de bizebu anlamda kılavuzluk etmeye devam ediyor ve  diyor ki; aile şemalarını merak et, öğren, böylelikle değişiminin önündeki engelleri fark et, kaldır ve yolunu temizle, manevi dengeyi bul.  

Yeni dünya enerjisine uyum sağlamak için , evrenin ve varoluşun tüm izlerini hep beraber sürelim ve Yeni bizde Can’lanalım.

Sevgiyle

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: