10 Haziran haftası ve büyük kuantum sıçrama

Haftanın enerjisi o kadar yoğun ve güçlü ki , neresinden nasıl başlayıp yazacağımı bilemiyorum acemi bir astrolog olarak. Aslında bu yazılara aylar öncesinden başlayacaktım, ancak haziran ayıyla başlayan ve tüm yaz sürecek olan bu yoğun enerjileri nasıl aktaracağım konusunda kendi içimde uzun süreli bir kararsızlık yaşadığım için bir türlü başlayamadım. Bu süreçte, dönüp içime baktım devamlı. Neden yazamıyorum, neyi yazamıyorum veya yazmak istemiyorum? Çünkü biliyorum ki yapmak istemediğim, direnç gösterdiğim her şey, içimde fark edilmeyi bekleyen ama göremediğim belki de görmeyi reddettiğim bir parçamdan kaynaklanıyor.  Cevaplar her zaman bende, artık bunu çok iyi biliyorum. Ve cesaretle baktıkça özüme, kurtulduğumu zannettiğim fakat aslında üstünü örtmüş olduğum korkularım, dirençlerim birer birer ortaya çıktı. Her birini ayrı ayrı görüp , kabul verip sevgiyle yolladım. Ve bildiğiniz gibi ikizler yeniayı ile , öğrenme sürecime, öğrendiğimi aktarma sürecini de ekledim.

Astrolojide, önemli enerji döngüleri yorumlanırken, o enerjiyle ilgili tarihte ne yaşanmış olduğunu anlamak için bir inceleme yapılır. Tarihte yaşananlar günümüze ışık tutar. Örneğin, gezegenlerin keşfedilme tarihlerinde öne çıkan konular o gezegenin etkileri içinde kabul edilir. Burada gerçekten muazzam bir işleyiş, devinim ve bu işleyişin insan tarafından fark edilişi vardır. Ancak unutulmamalıdır ki, tarih her ne kadar tekerrürden ibaret olsa da, bu tekerrür kendine has özellikler taşır ve çağa uygundur. Dünya ve dünya üzerindeki yaşam devamlı bir değişim, dönüşüm içindedir. Ve bu değişim biz insanların da dahil olduğu bilinçli ve/veya bilinçsiz yaratımlarla olur. Dolayısı ile ben bütün bu etkilere, geçmişte her ne olduysa aynısı olacak şeklinde klasik yaklaşmak yerine ezoterik olarak yaklaşmayı tercih ediyorum.

10 haziran etkilerine gelecek olursak;

Gökyüzünde Büyük Kare oluşumu var. Bu büyük karenin ayaklarını Güneş, Neptün, Jupiter ve Ay tutuyor. Bu enerjilere sırasıyla ezoterik olarak bakacak olursak;

Güneş; Kişinin iradi yönünü temsil eder, varlığın nurudur. İkizler burcunda ilerlerken , karşıtlıkları birleştirmek, zıtlığı gidermek, yol açmak, sevginin birleştirici gücü üzerinden bağ kurmak anlamlarını ortaya çıkarır.

Jüpiter, gökyüzündeki dev iyicil, önümüzdeki iki gün dünyaya en yakın konumunda olacak. Yılda sadece bir kez olan bir durum bu.  Jüpiter , içimizdeki bilgeliği çıkarmakla ilgilidir, kozmik kanunlarla uyumlanmayı, hayatımıza evrensel bolluğu çekmemizi sağlar. Ruhsal amaca yönlendirir , bütünsel bakış açısı ile hakikat bilinci ile hareket eder, sevgi realitesine geçişin ve bilinç sıçramasının aracıdır. Dünyaya en yakın mesafede olması, bu etkilerin maximumda olacağını işaret eder.

Neptün ezoterik olarak, ruhsal farkındalığı, şifayı, kendini adamayı ifade eder. Ruh enerjisinin en maddi alt planda ortaya çıkmasına vesiledir. Gerçekliğin daha üst düzeyine duyulan bir özlemi anlatır. Balık burcunda ilerlerken, ilahi bilincin arzusuna göre bir yaşam oluşturulur. Bir’lik ve Bütünlük idraki ile ilgilidir.

Ay, duygularımız ve bilinç altımızı anlatır. Sübtil enerjileri yansıtmanın bir aracıdır ve uyanışta, kalıpları kırmakla alakalandırılır.

Bütün bu etkilerin , ortada dünya olacak şekilde dev bir piramit oluşturduğunu düşünün. Muazzam bir bütünlük, birlik, hakikat bilinci ile realite sıçraması oluşturuyorlar. Ruhsal tekamül yolunda büyük ve değerli bir kuantum sıçraması.  Dolayısı ile bugünlerde rüyalarınıza dikkat edin. İç sesinize kulak verin. Gerçek ve Öz sizi yaşama geçirmeniz için minik minik fısıltılar duyabilir, kalp pırpırları hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki fazlalıklardan kurtulun. Artık işinize yaramayan ne varsa yollayın. Kalbinizde ve zihninizde yeniye alan açın. Yeni size uygun bir şey koyun mesela çalışma masanıza, veya evinizin bir köşesine. Bol bol su için. Su içerken özen gösterin, her bir hücrenizi teker teker yenilediğini, şifalandırdığını imgeleyin.

Muazzam dönemlerden geçiyoruz, her ne yaparsanız yapın, sevgi, şefkat ve neşede kalın.

UlyaCanAstroloji Merak edenler için, Ezoterik Astroloji bilgileri Yeşne Karaca İren’in kitabından derlenmiştir. Kendisine bu değerli bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim.

One Comment on “10 Haziran haftası ve büyük kuantum sıçrama

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: