Yay Dolunayı – 17 Haziran 2019

Haftaya güneşin güzel ve yoğun ışığı altında başlıyoruz. Bugün saat 11:30 da gerçekleşecek olan yay dolunayı ile, ikizler burcundaki güneş , yay burcundaki ayı maximum düzeyde aydınlatacak. Bilgi hattında gerçekleşecek, iyimser bir dolunay zamanı. Birkaç haftadır üzerinde çalıştığımız, hayata geçirdiğimiz konularla ilgili ‘bakım’ yapma zamanı. Neyi çalıştınız? Yazılarımı takip edenler biliyorlar, belki de kendini tekrar eder şekilde duygularımızı ve inanç kalıplarımızı çalıştığımızı yazıyorum. Şimdi koltuklarınızda geriye yaslanıp, kendinizi sakince kutlayın. Bir küçük dinlenme, arınma, yenilenme molası zamanı. Bu mola zamanında bize, ayla kavuşum halindeki retro hareketine devam eden jupiter eşlik ediyor. Duygularımızda, bilinçaltımızda, içe dönük , yüksek değerlerimize dönük büyük bir merak enerjisi. Hakikatimizi keşfetmek, içimizdeki bilgeye ulaşmak, farkındalığımızı yükseltmek, bilgiyi aramak, manayı aramak temaları yine ön planda olan bir 10 günlük süreçten bahsedebiliriz. (dolunay +/- 5 gün)

Bu dolunayda güneşin sabian sembolü “Bir bahçıvan büyük palmiye ağaçlarını buduyor”

Bu ne anlatıyor olabilir birlikte düşünelim; İşinin ehli bir bahçıvan, işini yapmaya devam ediyor ve sağlıkla yaşamaya devam etmeleri için Palmiye ağaçlarını buduyor. Benim buradan çıkarımım, yaşamımıza huzurla ve sağlıkla devam etmemiz için, artık işimize yaramayan parçalarımızı , ehil bir bahçıvan gibi, sorumluluğu alarak budamamız gerektiğidir. Demek ki , son birkaç haftadır verimli bir çalışma zamanı geçirdik ve artık kurumuş dallarımızı görebiliyoruz. Ne mutlu bize !

Ayın bulunduğu derecenin sabian sembolü; “At başlı sopa üzerinde tombul bir çocuk”

Bu cümle size nasıl bir his verdi, ne anlattı? Üzerinde çok düşünmeye gerek olmayacak kadar net bir mesaj değil mi? İyi beslenmiş , sağlıklı bir çocuk mutlulukla oyun oynuyor. Oyun alanının keyfini çıkarın mesajı olabilir mi?

Yoğun bir iletişim trafiğimizin olacağı (hem kendimizle, hem de çevremizle) bilgiye aç, bilgi paylaşmakta hevesli, çoğunlukla da yüksek değerlerimizi, erdemlerimizi, felsefemizi sorgulayıp ortaya koyacağımız bir hafta bizi bekliyor gibi görünüyor. Problemlerle, sıkıntılarla karşılaştığımızda, bu dolunayın sembolünü hatırlayıp, her birimizin aslında gerçek at olduğunu düşünürek , at başlı sopa ile oynayan çocuklar olduğumuzu unutmayalım ve neşemizi korumaya gayret edelim.

Sevgiyle

UlyaCanAstroloji

Not: Yazıyı paylaşırken son saniyede, ”At başlı sopa üzerinde oynayan tombul çocuk “ sembolizminin, en basit şekliyle aslında tüm çocuklarımıza yönelik olduğu hissiyatı geldi içime. Sınavlar bitti, okullar kapandı.(Haftasonu üniversite sınavları vardı ve Cuma günü karneler alındı. Eş zamanlılık muhteşem) Artık çocuklarımızın dinlenme ve eğlenme zamanı. Sembolizmin bu kadar sade ve basit şekillerde işliyor olması , beni her defasında , hala hayrete düşürüyor. İçinde yaşadığımız bu muazzam bütünlüğe, ve onun her bir detayına tekrar tekrar hayranlık duyuyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: