7.7. Günü ve Kozmik Piramit

Bugün 7 Temmuz, bir 7.7 günü yaşıyoruz. 7 rakamının varoluşta ne kadar özel bir rakam olduğunu bilmeyenimiz yoktur sanırım. Gökkuşağı 7 renktir, atmosfer 7 katmandır, müzikte 7 nota ,haftada 7 gün, tasavvufta 7 mertebe , 7 çakra, 7 gezegen vardır. Kadim kültürlerde ve dinlerde de 7 sayısı önemsenmiş, hatta pek çok dinsel ritüel 7 sayısına göre düzenlemiştir. Antik mısrada eril ve dişilin birleşmesi olarak görülür, ki bu yaratımı simgeler. Ezoterik bakış açısına göre de 7 , 3 ile simgelenen tanrısal gücün 4 ile simgelenen dünya ve maddi olanla birlşemesidir. 7 temel olarak ruhsal ve yükselmiş farkındalık ve disiplinli bir odaklanma ile yaratımı simgeler. Matematiksel olarak  3 ve 4’ün toplamından oluşur. Üçgen ve dörtgenin bir araya gelmesidir. Tıpkı bir piramit gibi. Antik Mısır’daki piramitlerin şekli de bu bakış açısından bakıldığında çok şey anlatabilir. Nitekim piramitlerin, en üstten odaklı bir şekilde enerjiyi alıp, aydınlatma ve iyileştirme gibi amaçlarla kullanıldığı bilim insanlarınca son zamanlarda konuşulan bir konudur.

Tesadüf budur ki, bu sabah bilgisayarı açtığımda, bugün gökyüzünde çok özel bir enerji piramiti olduğunu gördüm. Bu eşzamanlılıklar beni hala , tekrar ve tekrar hayrete düşürüyor ve varoluşa hayranlığım her defasında biraz daha artıyor. Astrolojide Mistik Dörtgen olarak adlandırılan bu özel ve nadir yapı, yukarıdan bakıldığında ve 3 boyutlu olarak düşünüldüğünde tam bir piramit şelkinde. Bugün, belki de en mistik halinde çünkü bir ayağını Balık burcundaki Neptün, diğerini ise Ay tutuyor. Toprak ve Hava elementlerindeki bu piramit şekli , ruhsallıkla akıl , maneviyatla maddiyat, bireysellik ile bütünlük arasında çok güzel bir akış sağlıyor. Tıpkı 7 sayısı sembolizminde olduğu gibi.

Plüto/Satürn/Kuzey Aydüğümü üçlüsü Oğlak burcunda, ruhsal  benlik inşaası yolunda, ruhun gelişiminin önündeki engelleri kaldırmak için çabalıyor , Neptün Balık burcunda ilahi bilincince uygun , birlik ve beraberliğe yönelik , bütüncül bakış açısı ve ilham vermeye devam ediyor, Güneş Yengeç burcunda, en temel dünyevi ihtiyaçlarımız olan beslenme, barınma, korunma, koruma konularını hayatımıza sokuyor ve Ay Başak burcunda, hem kendimize hem de çevremize, hayvanlara, bitkilere hizmet etmemiz gerektiği yönünde bizi güdüsel olarak etkiliyor. Ne kadar muazzam öyle değil mi? Maneviyat ile Maddiyatın dengesinin önemi bugün neredeyse bir kez daha vurgulanıyor.

Bugün saat 17:00 ye kadar bu özel enerji gökyüzünde bizimle olacak. Gün içinde biraz kendimizi dinlemek, ruhumuza iyi gelecek şeyler yapmak, bir kedi beslemek, bir ağaca su vermek, bir yaşlıya bir kap yemek götürmek, bedensel bakımımızı yapmak, spor yapmak ve bütün bunları yaparken aldığımız her nefesin , yaptığımız her hareketin ne kadar mucizevi olduğunu düşünmek ve yaşadığımız için şükretmek, hepimize iyi gelecek. Hayallerimize odaklanmak, gerçekleşmesini istediğimiz halleri ve durumları düşünmek , kendimizin ve birlikte olduklarımızın en güzel hayrına olacak çözümün bizde olduğunu bilmek ve düşünmek belki de tüm haftamızı rahatlatacak. İçimizdeki ve hayatımızdaki çekişmeli konuları belki bir daha gözden geçirmek ve o konuların içinde dengeyi bulmaya yönelik bakış açıları geliştirmek için de şanslı bir gün olabilir.

Farkedeceğimiz her küçük detayın kıymetini bilerek, hayatımıza alalım ve Yeni Bizde Can’lanalım.

Sevgiyle

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: