Aslan Yeni Ayı- Aç kollarını güneşe ve hayata

Çok uzunmuş gibi hissettiğimiz, ‘artık bitmeyecek mi?’ dediğimiz bir yengeç dönemini geride bırakmak üzereyiz. 6 gezegen retrosu bizi her yönden içe dönmeye, kendimizi tanımaya yönlendirdi. Son olarak, Merkür’ün Yengeç burcundaki retrosu, ‘ hala anlamadıysan’ veya ‘hala sonuçlandırmadıysan’ türündeki aile konularını yeniden önümüze getirdi. Çok çalıştık ve büyük ilerleme kaydettik. Öncelikle ,durup kendimizi bir kutlayalım. Kendimizi tanıma ve dönüştürme yolundaki çabalarımız, bizle beraber çevremizi de olumlu yönde etkiliyor ve yüzeyde görünenin altında sevgi dolu bir yaşam yükseliyor.

1 Ağustos’ta Merkür retro hareketini bitirirken, Güneş ve Ay Aslan burcunda kavuşuyorlar ve adeta; “Aç kollarını ışığa ve yepyeni, sevgi dolu, coşku dolu bir hayata” diye sesleniyorlar bize. Aslan burcunu bir önceki yazıda konuşmuştuk. Aslan, aşktır, yaratımdır, çocuksu mutluluk ve öz sevgidir, hevestir. Ay Aslan burcunda “bu hayat çok güzel ve yaşamak çok değerli ” der. Bu yeni ayda, Uranüsün getirdiği kocaman bir özgürlük hissi ile, sevgi ve değer gezegeni Venüsün de desteğini alarak, kendimizi ideallerimize, hayallerimize açabiliriz. Uçuş serbest. Farz edin ki bu ormanların kralı sizsiniz, peki neler yapmak istersiniz? Hayallerinize sınır koymadan, ama bir kralın pek çok sorumluluğu olduğu bilincinde de olarak , yeni yaşamınızı cesurca imgelemeye ve hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

Peki bu güzel enerjilerle dolu yeniay sizleri hangi alanlarda etkileyecek? Bunun için daha önce yapmadığım birşey yapıp, yükselen burçlara göre konuları aşağıda listeledim. Yükselen burcunuza göre okuyacağınız bu alanlarda kendinizi ilham dolu, şanslı, enerjik ve yeni başlangıçlara hazır hissedebilirsiniz. Ancak burada hemen eklemeliyim ki, herkesin haritası kendine özeldir ve aşağıda yazdıklarım bir kural çerçevesinde yapılan genellemeleri kapsamaktadır.

 • yükselen burcu koç olanlar için aşk /yaratıcılık/çocuk konularında
 • yükselen burcu boğa olanlar için aile ilişkilerinde/ev ve mülk ile ilgili konularda
 • yükselen burcu ikizler için; iletişim, düşünce, yakın yerlere seyahatler ya da kardeşlerle, komşularla ilgili konularda
 • yükselen burcu yengeç olanlar için; maddi konularda, satın alma, para kazanma alanlarında
 • yükselen burcu aslan için; kendileri ile ilgili konularda
 • yükselen burcu başak olanlar için; psikolojik ve kişisel gelişim ile ilgili çalışmalarda
 • yükselen burcu terazi olanlar için; arkadaşlıklar ve sosyal alanlarla ilgili konularda
 • yükselen burcu akrep olanlar için kariyer ve sosyal statü konularında
 • yükselen burcu yay olanlar için yurtdışı bağlantılı işler , uzak yerlere seyahatler, din ve felsefe ile ilgili konular, yüksek öğretim ve akademik konularda
 • yükselen burcu oğlak olanlar için; ortaklaşa kazanılan gelirler, borçlar, krediler konularında
 • yükselen burcu kova için; ilişkilerde
 • yükselen burcu balık için günlük sorumluluklar , sağlık ve evcil hayvanlar gibi konularda

Merkür retro hareketini bitiriyor ancak, hala Pluto, Satürn, Neptün, Jupiter ve Chiron retro hareketleri devam ediyor. Herşey bitmiş değil. Kendimizi bulma yolcuğumuz, görünenin altındakini fark etme sürecimiz devam ediyor. Bunu yazarken aklıma Şems ‘in bir sözü geldi; “Aranızdaki bütün perdeleri tek tek kaldır ki, Tanrı’ya saf bir aşkla bağlanabilesin.” İşte bütün bu yaşadığımız gezegen hareketlerinin de amacının perdelerimizi tek tek kaldırmak olduğunu düşünüyorum. Bu konularda daha çok konuşacağız ama yarından itibaren kısa bir mola ve yaşam enerjisi ile dolma zamanı. Her zaman ki gibi, enerjimizi dengelemek için bu günlerde doğa ile buluşmak ve hareket etmek bize çok iyi gelecek.

Hepimize harika bir yeniay zamanı diliyorum.

UlyaCanastroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: