15 Ağustos Kova Dolunayı

Bugün, 15 Ağustos perşembe günü, Güneş Venüs ile sarmaş dolaş bir halde Aslan burcundaki seyrine devam ederken, saat 15:39 da Ay Kova burcunda aynı derecede tam bu ikilinin karşına gelecek ve bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayın konusu , ilişkilerimizde kendimizi ifade etme becerilerimiz olarak ön plana çıkıyor.

Yaşam boyu, ruhsal tekamülümüzün büyük bir bölümünü ilişkilerimiz üzerinden deneyimler yaşayarak ve bu yolla öğrenerek yapıyoruz. En basit anlamı ile kendimizi diğerleri ile karşılaştırarak kim olduğumuzla ilgili bir takım tespitler yapıyoruz. Bu basit yöntem çoğu zaman , üst bir bakış açısıyla bakmayı başaramadığımızda, bizim kendi kalıplarımızın içine sıkışmamıza sebep olabiliyor. ‘Birey’ olalım derken ‘ben ci’ olabiliyoruz veya tam tersi uyum sağlamak adına kendimizden uzaklaşabiliyoruz. Kova Dolunayı etkisi tam da bunu sorgulatıyor; Birey olarak kendimi var edebiliyor muyum? Benci miyim? ( burada özellikle bencil yazmıyorum. Ben’ci kelimesi ile kastım, sürekli kendini ön planda tutan. bencil kelimesinde ise bir fayda veya çıkar olduğu için burada o kelimeyi kullanmayı tercih etmiyorum.)

Özellikle son iki haftadır , ikili ilişkilerinizde yaşadıklarınızı bir gözden geçirin, neler yaşadınız? Aslan yeniayı etkisi ile kendinizi daha çok ifade etmiş, en azından buna gayret etmiş, kimi zaman daha çok sevgi dolu kimi zaman ise daha çok kibirli davranmış olabilir misiniz?

Uranüs, Venüsün yönettiği burç olan boğada ilerlerken, dolunay anında Merkür Aslana kare yapıyor; istesek de istemesek de, ilişkimizle ilgili düşüncelerimiz, fikirlerimiz ve yaklaşımımız tamamen değişebilir . Gözümüzün önünden adeta bir perde kalkıyor ve hem ilişkimizi , hem de kendimizi çok daha net görebiliriz. ( ilişkiden kastım, her tür ikili ilişki . elbette bizi en çok etkileyen, en yakınlarımızla olan ilişkilerimiz. ) Peki, bu gördüklerimizden memnun muyuz? gördüklerimizi sahiplenecek cesaretimiz var mı? Belki artık değişmesi gereken durumlar var; yeni oluşumuza , varlığımıza, benliğimize ait olmayan, eskide kalan bize ait.

Özet olarak, Kova Dolunayı nın sorgulatacağı ve üzerinde düşünülmesi gereken konular;

“Ben” nerede başlıyor, nerede bitiyor ve “Biz” başlıyor. Bireyselliği kaybetmeden toplum içinde var olmak. Ben ve Sen dengesi. Kendini var etmeye çalışırken, karşındakini de tam anlamıyla anlamak ve kabul etmek. Kendini bilmek ve zarafetle ifade etmek. Uyum sağlamak adına kendini hiçe saymak. Toplumsal yeni dinamikler . Dayatılan değil kendi geliştirdiğin inançları takip etmek. Diğerlerine saygı duyarak Kalıpların dışına çıkma cesareti göstermek.

Seygiyle Yeni Bizde Can’lanalım.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: