Tatil bitti, iş başına

Uzun bir bayram tatili sonrası iş başı yapma zamanı geldi. Bugünün en dikkat çekici enerjisi , 18 Ağustos pazar günü Başak burcuna geçen Mars enerjisi. Yaşam enerjimizi, çabamızı , eforumuzu, nereye ve ne şekilde ortaya koyduğumuzu anlatan Mars gezegenin bu konumu, tatil sonrası sendromunu her zamankinden biraz daha kolay atlatmamıza yardımcı olacak gibi görünüyor. Haftaya başlarken, tatil öncesinden kalan işlerimizi toparlamakla ilgili kaygılı, şüpheci ve endişeli olsak da, Mars’ın bu konumu bizi planlı, programlı, düzenli, sistematik ve pratik bir şekilde çalışmaya yöneltebilir. Ne kadar tedbirli ve mükemmelliyetçi davransak da, işleri takip etme ve sonuçlandırmada arı gibi çalışkan olabiliriz. Bu enerjiyi bazı angarya işlerimizi toparlamak için kullanılabiliriz. ( Mailbox temizliği, uzun süredir bekleyen yapılacaklar listesi temizliği, dosyalama, klase etme, raporlama, programlama vb.)

Mars’ın başak konumu, aynı zamanda, sağlıkla ilgili konuları da gündemimize taşıyabilir. Örneğin, tatilde mola verdiğimiz sağlıklı beslenme alışkanlıklarımıza geri dönebilir , kendimiz için yeni bir egzersiz programı hazırlayabiliriz. İhmal ettiğimiz sağlık kontrollerimiz varsa doktor randevularımızı planlayabiliriz. Bu hafta diyet ,beslenme ve spor ile ilgili pek çok öneri duyabilir ve kendimizi sağlıklı yaşamla ilgili sohbetlerin içinde bulabiliriz. Hatta bu konularda acımasız eleştirilere maruz kalabiliriz.

İlave olarak, çalıştığımız ortamın temizliği ve hijyeni de hafta başında gündemimizde olabilir. Kendimizi masamızı ,bilgisayarımızı, kullandığımız bardağı veya fincanı temizlerken bulursak şaşırmayalım.

Kolaylıklarla dolu bir hafta dilerim.

UlyaCanAstroloji

NOT: Yukarıda yazdığım genel enerjilerdir. Herkesin haritasında farklı dinamikler vardır ve güncel enerjiler bu dinamikleri farklı şekillerde tetikleyebilir. Bu detayı bir kez daha hatırlatmak istedim . (Ve yazarken fark ediyorum ki bu tedbirci ve detaycı cümleler bile Mars Başak enerjisi içeriyor. Kendi kedime gülüyorum. Sevgiyle kalın )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: