Büyük Su Üçgeni – Duygularda kendini ara

Güne, ay-neptün ve kuzey düğümü arasında oluşan su elementindeki büyük üçgen ile başlıyoruz. Duygusal yoğunluğu çok yüksek bir gün bizi bekliyor . Bugün tepkilerimiz, kelimelerimiz, davranışlarımız, bilinçaltımız tarafından yönlendirebilir. kendimizi yoğun ve derin bir duygusal fırtına içinde bulabiliriz. Ani öfke patlamaları yaşayabilir veya buna maruz kalabiliriz. Kendi duygusal ihtiyaçlarımız ve güvencemiz için, manipülatif bazı davranışlar içinde olabiliriz.

Üçgen açı, astrolojide olumlu ve şanslı bir açı kalıbı olarak görünür. Bununla beraber, enerjiler arasında kolay akış sağladığı için, iyi etkilerin olduğu kadar kötü etkilerin de kolay akışına olanak tanır. Bugün ki büyük üçgenin bir ayağını tutan akrep burcundaki ay, hem Neptün’e hem de kuzey düğümüne bu anlamda zararlı/olumsuz enerji aktarabilir. Bu noktada Neptün’ün balık burcundaki transitinden elde edeceğimiz fayda da zarara dönebilir.

Neptün Balık transiti, varoluşla ilgili kavramlar üzerinde bizleri çalıştırırken, hayatımıza ‘bir olma’ , ‘ bütünlenme’ , ‘uyanma’ , ‘ büyük resmi görme’ gibi kavramları sokuyor. Bugün ki büyük üçgen ile, Neptün’ün transit etkisi ile ulaşılacak bir farkındalık, bir uyanış kuzey düğümüne gidiş yönünde yolumuzu açacak fırsatlar önümüze çıkarabilir. Bunun için,bugün , ayın getirdiği duygusal girdapta kaybolmadan, bu duygusal yoğunluğu gelişim fırsatı olarak değerlendirebiliriz. Öfke patlamalarının, manipülatif davranışların, kırıcı söylemlerin altındaki temel korkuları bulmak çok işimize yarayacaktır, ki bunların çoğunluğu yok olma veya yok sayılma temelinde geliştirilmiş bir kontrolcülüğe bağlanabilir. Kendini yetersiz hissetmekten kaynaklanan güven eksikliği ile, sevgi ihtiyacını doğrudan talep edemeden duygusal manipülasyon yaparak kişileri kendine bağlamaya çalışmak da bu olumsuz etkiler arasında sıralanabilir. Bu noktada, kendimizi ayın manipülasyonuna açık bir halde tutar, temeli , yani aslında kendimizi görmezden gelirsek, Neptün bizde, kaybolmuşluk, dağılmışlık, çözülmüşlük etkisi yaratabilir, işler karmaşıklaşabilir, olaylar bizi bunaltabilir.

O halde bugün, ani kararlarla suçluyu dışarıda arayıp, bulup , infaz etmeyelim. Bu can sıkıcı olayları, en derin bilinçaltımızdan çıkardığımızı fark edelim. Derin bir nefes alarak, Neptün’ün bize göstermeye çalıştığı büyük resme odaklanalım, onu görmeye çalışalım. Neptün bugün çok kritik bir noktada, çünkü başak burcunda toplanmış kişisel gezegenlere karşıt açı yapıyor.

Neler ektik, neler ekiyoruz, neler biçmek istiyoruz. Hasadımız ne olsun , nasıl olsun? Niyetlerimiz bütünün hayrına mı? Ektiklerimiz ilahi düzene uygun mu? İlişkilerimizde ne durumdayız? Kusursuzu mu arıyoruz? Mükemmeli sağlamak için aşırı mı kontrolcü davranıyoruz? Kendimizi fazlaca yorup feda ettiğimiz alanlar var mı?

Bütün bu konularda ilerleme kaydetmek için, gayret göstererek, bugün gökyüzünde oluşan duygusal, duyusal ve sezgisel bu büyük Su Üçgenini kullanabiliriz. Bin düşünüp bir konuşmak ,mümkünse kendi içine dönüp kendini görmeye çalışmak, meditasyon, dua, nefes çalışması yapmak bugün iyi olabilir. Merkür de güneşin kalbindeyken, temiz niyetlerimizi ortaya koyma vakti.

Sevgiyle, UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: