9.9 Günü – Olgunlaşmış Ekinler ve Hasat zamanı

Hepimiz Başak burcunu rahatsız edici derecede titiz, huzursuz, mükemmelliyetçi ve belki de birşeyleri düzeltmek yönünde oldukça müdaheleci olarak biliriz öyle değil mi. Evet, bütün bunlar doğru. Ancak benim gibi bir akrep burcu insanı iseniz, yüzeyde görünen gerçeğin altında/ardında/ temelinde ne olduğunu merak edersiniz. Belki de, benim astrolojide bulduğum ve en çok sevdiğim şey, sembollerle ilgili anlamların katman katman açılarak okunabilmesi. Tıpki bir soğan soyar gibi 😊 Bir sembolle ilgili en yüzeydeki anlamı okuyarak pek çok bilgi edinebilirsiniz ancak soyulan her kabuk altında saklanan bir başka kabuğu açığa çıkarır.

Başak burcu, zodyakta kişiliğin oluşmasının son ve ruhun  gelişmesinin ilk aşaması, başlangıç noktasını oluşturur. Kişi, dışarıda dikkat çekici şekilde mükemmelliyetçi ve detaycı görünse de asıl amacı kendini kusursuzluğa taşımaktır. Bu yolda öğrendikleri ile başkalarına gönüllü olarak hizmet eder, onlar için yolu açar, şifa verir. Dolayısı ile bir başak insanı sadece eleştiren değil, kusursuzlaşma yolunda öğrendikleri ile  tevazu içinde hizmet eden olmalıdır. Peki Başak burcu neden kendini ve çevresini kusursuzlaştırmaya çalışır, bu kusursuz ve mükemmel algısı nereden gelmektedir?

Ruhun gelişimi açısından baktığımızda bu cevabı bulabiliyoruz. Başak, enkarne olmuş ruhun, bilinç kazanmasının ve kendini ifade etmesinin başlangıç noktasıdır. Varoluşun özünün, hakikatinin mükemmel şekilde maddeleşmesini sağlamakla ilgilidir. Bu dünyada gördüğümüz maddesel herşey özünde mükemmeldir ve başak bunu bilir. Amacı, ilahi olan bu kusursuzluğu ortaya koymaktır, ancak işi hiç de kolay değildir, bu nedenle çok çalışmalıdır. Koç burcundan itibaren yaşamın başlaması ile kişilik oluşmuş ve ruh için yeni bir döngü başlamıştır. Bu anlamı ile Başak burcu içinde hem bitişleri hem de başlangıçları birlikte barındırır.

Bugün 9 eylül. Bir 9.9 günü. 9 sayısının anlamında Başak burcu ile ilişkilendirilebilecek pek çok öğe taşıdığını görüyoruz; Tamamlanma, Sonlanma, Yaratım, İyileştirme, Hassasiyet , Merhamet. Aynı zamanda 9 bütünlenme ve bilgelik enerjisini de ifade eder. 9 sayısını ve Başak burcunu birlikte okuyacak olursak , bir şeyleri tamamlayarak bitirdiğimiz ve yeni bir döngüye gireceğimiz bir dönemde olduğumuz sonucunu çıkabiliriz.

Uzun süredir konuştuğumuz gibi, çok büyük bir değişim dönüşüm dönemindeyiz. Enerjimiz günden güne değişiyor. Artık, eskiden bize rahat gelen şeylerde rahatlığı bulamıyoruz. Eskiden kendimizi güvende hissettiğimiz durumlarda, ilişkilerde artık o kadar da konforlu hissetmiyoruz. Sıkı sıkıya bağlandığımız inanç kalıplarımız, koca birer çınar ağacı gibi, tek tek yıkılıyor. Hatta belki ilişkilerimiz sonlanıyor. Durduğumuz yerde durmakta zorluk çekiyoruz. Demek ki artık, bir şeyleri bitiriyoruz. Kocaman bir döngüyü kapatırken, bu 9.9 gününde, gökyüzündeki başak stelyumunun , Neptün ve Jupiter ile oluşturduğu, zorlayıcı ama ihtiyacımız olan hareketi bize sağlayacak olan kare açının yardımı ile hayatımızda yeni bir kuantum döngü başlatabiliriz. Bildiğimiz gibi, yeni başlangıçlar için hayatımızda yer açmamız gerekir. Bunun için, bittiği, tamamlandığı halde hala tutmaya çalıştığımız neler var diye düşünüp, cesaretle bunları sonlandırmalıyız.

Bugüne kadar neler ektik, ne kadar geliştik öyle değil mi? 14 Eylül de gerçekleşek Balık dolunayına hazırlık olarak, kendimiz ve çevremizle ilgili ekinlerden oluşan tarlamızı bir gezelim. Neler neler var o tarlada, ve ne kadar emek. Her bir ekim için kendimize ve ilahi olana şükrederek,  hasat zamanı gelmiş ve olgunlaşmış olanları görelim. Tarlanın yeni ekimler için temizlenmesi, nadasa bırakılması gerekir öyle değil mi? Hasatlarımız hep sevgiden olsun.Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: