Sevgi ile İnşaa Et – Satürn retrosu bitiyor

Bu haftanın enerjilerinin en önemlisi satürnün geri hareketini tamamlıyor olması. Dün , satürn oğlak burcunda ilerlemek üzere durağanlaştı ve bugün sabahın ilerleyen saatlerinde ileri hareketine başlayacak. ( Bir gezegenin geri hareketi demek tabii ki onun geri vitese takıp gittiği yönün tersine gidiyor olması anlamına gelmiyor.Çok kabaca, dünyadan bakıldığında öyle algılandığı için bu harekete ‘geri hareket’ ismi verilmiş. Aklına takılanlar için minik bir açıklama yapayım istedim)

Satürn 2017 yılının aralık ayında oğlak burcuna girdiğinden beri, bizleri yeni bir takım oluşumların içinde olmamız, hayatımızda oğlak burcu ile ifade edilen alanlarda eskimiş ,işe yaramayan ne varsa bunları bırakmamız ve yerine yepyeni yapılar inşaa etmemiz için bizi zorluyor. Bu zorlama aslında tam bir itici güç gibi çalışıyor. Arkanızdan birinin size sırtını dayayıp, ileri gitmeniz için ittiğini düşünün. Siz önünüzü göremiyorsanız, bu itici kuvvete direnç gösterir, yerinizde kalmak için tüm gücünüzü kullanırsınız. Giderek yorulursunuz, kaslarınız ağrımaya başlar ve bir noktada dayanamaz kendinizi bırakır ve düşersiniz. Oysa ki, arkanızdan itildiğinizi hissettiğinizde, o itici güçle birlikte çalışır, siz de ilerlemeye gayret edersiniz, turbo motor takmış gibi hızla ve sağlam adımlarla ilerlersiniz. Satürnün yaptığı tam da bu; ilerlememiz için bize destek olmak. Ancak bu desteği zorluk ve mücadele haline getiren bizleriz.

Nisan ayında geri (retro) harekete geçen Satürn,Plüto ve Güney Ay Düğümü ile birlikte hareket ederek bu defa , kendi içimizde bazı yenilenmeler yapmamız gerektiğini bize hatırlattı. Bu süreçte eğer görevlerimizi yapıp, kendi içsel yapılanmamıza yeterince önem verdiysek ve ‘yeni’ olan için hazırlandıysak, işte şimdi bunları hayata geçirme zamanı geldi. Artık ne yapmanız gerektiğini hissediyor ve biliyorsanız, uygulamaya geçtiğinizde , alacağınız karşılıklar sizi bile şaşırtabilir. Eğer hala bir şeylere direniyor, tutunuyor ve bırakamıyorsanız (hem içinizde, ruhsal ve psikolojik olarak, hem de dışarda ) o zaman 2020 ocak ayına kadar olan zamanı iyi değerlendirip kendinizi yeni yolunuza gitmekten alıkoyan ne varsa bulup, salıvermek yönünde çalışın. Çünkü ocak 2020 de , Plüto ile kavuşacak olan Satürn oralarda tutunmanıza imkan vermeyebilir. Bu çok güçlü bir enerji dönemi olacak.

Mars , hayallerimizi, yüksek isteklerimizi ve ideallerimizi somutlaştırabilmemiz için gayret ederken, Jupiter de ona destek oluyor. Olaylara daha yukarıdan bakabilmek, günlük ihtiyaçlarımız dışında daha yüksek isteklerimize yönelmek, ruhumuzu , kalbimizi ve hislerimizi dinleyerek onların bizi yönlendirmesine fırsat vermek , her zamankinden daha farklı bir bakış açısı geliştirmeye çalışmak, isteklerimizin evrensel yasalara uygun olup olmadığını fark etmek, ve en önemlisi her hareketimizin ve isteğimizin sevgiden olmasına özen göstermek, bütün bu destekleyeci enerjileri olumlu ve posiztif kullanabilmemiz için gerekli. Yaşamın içindeki minik uyarıları , minik yardımları fark etmek elimizde.

Sevgiyle Yeni Bizde Can’lanalım.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: