Satürn – Zamanın ve Mekanın Yöneticisi

Günaydın. Haftaya terazi burcunun etkisi ile başlıyoruz. Bu yazının yayınlandığı saatlerde Güneş de Terazi burcuna geçince Merkür ve Venüs ile birlikte 3 kişisel gezegen Terazi burcunda olacak, ve hayatımızı ilişkilerimize, ilişkilerimizde denge bulmaya, anlayış ve saygıya odaklayacak. Terazi ile ilgili yazımı bir sonraki güne bırakıp bugün Satürn’ün düz harekete döndüğü geçen hafta ortasından itibaren yaşadıklarımızı gözden geçirmek istiyorum.

Siz geçen hafta çarşamba gününden sonra neler yaşadınız , gerçekten çok merak ediyorum. Ben çok belirgin bir şekilde yaşadım bu etkiyi. Elbette bu etki sadece transit ( gezegenlerin güncel kondisyonları) enerjisine bağlı değil. Satürn Fridaryası dönemi içinde olmam ve haritamdaki satürnün haritanın genelinde çok etkin ve söz sahibi olması ile de katlanarak büyüyen bir etki var. Çok teknik bir konu olduğu için daha fazla detaya girmiyorum fakat herkesin aynı yoğunlukta bir etki altında olmadığını anlatmak için bu kısa bilgiyi verme ihtiyacı duydum.

Satürn, Astrolojide zamanın ve mekanın yöneticisidir, karmanın efendisidir. Bütün bunlar ne anlama gelir? Bizi 3 boyutta, madde aleminde, dünyada yani deneyim alanında tutan iki şey vardır; zaman algımız ve mekan algımız. Zamanı tüm denklemlerden çıkardığımızda, her şeyi çok farklı bir açıdan görmeye başlarız, algımız daha üst bir seviyeye çıkar ve bütünü görmeye başlarız, mekan algımız bile yok olur. Bu konuyu merak edenleriniz varsa, Cosmos adlı belgeselin ışık hızıyla ilgili olan bölümünü bir de bu bakış açısı ile izlemenizi öneririm. O halde, bizi deneyim alanında tutan zamanın ve mekanın efendisi olan Satürn’dür. Karma ile şekillenen yaşam deneyimimizin temel konusunu ortaya koyan da dolayısı ile Satürn’dür.

Satürn ne ister? İlk Satürn döngüsünde, yani yaklaşık 27-29 yaşlarımız arasında, hayatımıza öyle bir konu sokar ki, bir ömür belki de bu konu ile ilgili çalışırız. Bu yaşlarda artık kucağımızda , bizi engelleyen, kısıtlayan, sıkan nur topu bir sorumluluğumuz vardır. Yıllarca bu konunun içinde kendimizi bulmak için debelenir dururuz. Satürn adeta altımızdan oturduğumuz koltuğu çekmiş, üzerinde durduğumuz zemini sallamıştır. Bir düşünün bakalım, yaklaşık 27-29 yaşlarınızda yaşadığınız o olay neydi? Kucağınızda buluverdiğiniz o konu neydi?

Peki Varoluş/Allah/ Yaradan , bize eziyet etmek için mi yapıyor bunu? Hayır tabii ki. Satürn bu konuyu gündeme getirirken, bizden kendi ayaklarımız üzerinde durmamızı istiyor aslında. Çünkü bunu yapabileceğimizi biliyor(biz zerre kadar farkında olmasak bile). “Bu konuda, öz disiplin geliştirmeli, sorumluluk almalı ve yalnız hareket edebilmeyi öğrenmelisin” diyor. Koltuğu altımızdan alırken, yeni ve çok daha fonksiyonel,kendimize has koltuğumuzu inşaa etmemizi istiyor ve bunu yapabileceğimizi biliyor.

Nisan ayından beri geri harekette olan Satürn , bizi duygusal özdisiplin sahibi olmaya yönlendirdi. Yani duygularımız üzerinde çalıştırdı. Özellikle de haritasında duyguları temsil eden Ay ile , benliği temsil eden Güneş ile ve aksları ile transit Satürn etkisi alanlar bunu çok yoğun yaşadılar. Ve geçen hafta nihayet Satürn yeni oluşumlar için düz hareketine döndü.

İnsan farkındalığı bir kuru soğan gibidir. Bir katı soyarsın altından başka bir kat çıkar. Satürn geçen hafta düz hareketine başladığı ilk gün , ben kendimle ilgili bir kabuk daha soydum. Ve birkaç gün içinde yepyeni bir oluşumun içinde buldum kendimi. Hiçbir şeyin tesadüf olmadığını biliyorum artık. Evren muazzam bir matematik ve zamanlama ile işliyor. Bizim tesadüf gibi algıladığımız şeyler aslında Eşzamanlılıklar. 2 yıl önce başlamak istediğim bir kursa nihayet dün başlamam da bu zamanlamaya dair. Ruhsal olgunlaşma sürecinde hazmetmeye hazır olduğumuz bilgi önümüze geliyor. Daha o bilgiyi almak için hazır değilsek, bir bahane ile oradan hızla uzaklaşıyoruz. Tıpkı bu yazıyı okurken kimilerinizin pür dikkat okuması, kimilerinizin ise bir bahane ile ( telefon -kapı çalması, bir mesaj dürtmesi vb) yazıdan uzaklaşması gibi.

Siz neler yaşıyorsunuz çok merak ediyorum. Yorumlara yazarsanız çok sevinirim. Haritalarınızı merak ediyorsanız hizmetler bölümünü inceleyebilir benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiyle ve farkındalıkla kalın.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: