Terazi- Kaos içindeki Uyum

Çok sevdiğim Amerikalı astrolog Steven Forest Terazi burcunu anlatmak için Ursula LeGuin’in şu dizesini kullanır;

Sadece sessizlikte sözcük, Sadece karanlıkta ışık, Sadece ölümde yaşam; bir şahinin boş semada uçuşunu aydınlatır.

Takvim yaprakları 21 Eylül’ü gösterdiğinde, Güneş Zodyak’taki gezintisinde Terazi burcuna ulaşır. Gece ile Gündüzün eşit olduğu bu gün, Terazi’yi çok etkilemiş olacak ki, bir terazi ömrü boyunca bu mükemmel eşitliği ve uyumu arar durur. Başak zamanı hasat edilenlerin artık topluma sunulması ve adilane bir şekilde dağıtılması gerekir. Bu iş için de Terazi görevlidir. Terazi bir şekilde adaleti sağlamalıdır. Ona göre herkes eşit ve herkes haklıdır, adilane dağıtım bu şekilde yapılmalıdır. O , bu özellikleri ile arabulucudur, adaleti sağlayandır. Bununla beraber biri çıkar da derse ki, ‘benim boyum uzun, daha fazla kaloriye ihtiyacım var bana daha çok vermelisin’, o an Terazi’ye bu görüş de haklı gelebilir. Çünkü herkesin kendi tarafında haklı olduğu bir yan vardır ve Terazi bunu görebilir. Zaten karşı çıkıp huzursuzluk çıkarmanın da ne anlamı olabilir. İşte bir Terazi’nin en büyük armağanı ve en büyük tuzağı ‘huzur’ arayışıdır. Kaos içinde huzuru temin etmek için büyük bir gayret içine girer ve karar vermekte zorlanabilir. Huzurunun kaçmasını göze alamayan bir Terazi, uyum için sürekli ‘evet’ der bir hale gelebilir .Koç burcunun aksine, ‘ben’ diyemez ‘biz’ demek ister. Herkesin kendi bakış açısından haklı olduğunu anlar, bilir. ‘Evet’ deme tuzağına düşmeyen Teraziler ise, huzurlarını kaçıran ortamda bulunmaktan imtina ederler. Yine de tatlı tatlı , karşıdakini de kırmadan, zarafet ve kibarlıklarından asla vazgeçmeden , onu da anladığını hissettirerek kendi anlayışını uygulatmayı da başarırlar.

Sanat ve estetik anlayışı Terazi burcu ile ilişkilendirilir. Bunu sebebi de yine Terazi’nin uyum merakındandır. Doğaya çıkıp , o muazzam renk cümbüşünün uyumu arasında nefes almak bir Terazi için çok keyiflidir. İşte bu huzur anını evine, giysisine ve çevresine taşımak ister. Bu nedenle sanatla iç içe olmak ister, evini uyumlu renklerle dekore etmek, kıyafetlerinde de bu uyumu yakalamak ister.

Bir Terazi burcu insanı iseniz, bir yıllık bir döngünün sonu ve yeni bir yıllık döngünün başındasınız. Yıllık Güneş döngüleri Astrolojik bakış açısı ile kişinin hayatında çok önemlidir. Bilinçli bir kişi, Güneş kendi burcuna girdiğinde yani doğum gününde kendine hedefler koyar. Belki siz de bu yıl, önce geçen yıl yaşadıklarınızı ve yaptıklarınızı bir gözden geçirir, sonra da yeni yıl için kendinize yeni hedefler koyarsınız. Enerjinizin en yüksek olduğu aydasınız. Bunu değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Sevgi ve farkındalıkla kalın

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: