Terazi Yeni Ayı- Anlaşmalar

Bu günlerde Terazi burcu etkilerini günlük hayatlarımızda yoğun bir şekilde hissettiğimizi düşünüyorum. Özellikle cumartesi günü gerçekleşecek yeni ay ile bu etki maximuma çıkacak ve önümüzdeki 6 aylık periyodu içine alan bir “anlaşmalar” döneminde bulacağız kendimizi.

Ortada bir ‘Anlaşma’ olması için önce ‘anlaşmazlık ‘ olması gereklidir malum. Bu anlaşmazlık hayatınızda nerede sevgili dostlar? İçinde bulunduğumuz ilişkilerimizde olabilir mi? Evlilik, ortaklık, aile ilişkileri? Nerede kendimizle çatışma halindeyiz? Nerede hak ettiğimizi bulamadığımızı düşünüyoruz? Nerede kendimizden çok verdiğimizi fark etmeye başladık? Uzun zamandır , huzursuzluk çıkmaması için uyumlu olmanın ayarını kaçırdığımız, kendimizden fedakarlık yapıyor olduğumuz ve hatta içinde kendimizi unuttuğumuz alan neresi?

Venüsün Terazi burcunda temsil ettiği bu konu ne ise, Gökyüzünde büyük yıkıcı(aynı zamanda yapıcı) Plütondan sert bir açı alıyor . Yani tutunmaya çalıştığımız her ne ise, onu artık elimizden alıyor, bitiriyor.

Bu noktada, iletişim gezegeni Merkürün de terazi burcunda olması, bizim zaten bir süredir eşitlik , adalet ve karşılıklı anlayış talebimizi dile getiriyor olduğumuzu, bundan sonraki yaklaşık 10 günlük süreçte de, bu talebimizi daha yoğun bir şekilde dile getireceğimizi , aklımızın tamamen bu konuya odaklandığını anlatıyor. Bu demek oluyor ki, bir süre önce bazı konularda yaşadığımız farkındalıklar sayesinde ( Başak dolunayı -hasat zamanı demiştik) artık kendi hakkımızı arayacak şekilde kendimizi ifade etmeye başladık. Çevremiz ve bütün için de en adil olanı istiyoruz.

28 Eylül cumartesi günü Terazi burcunda gerçekleşecek yeni ay ile , karşılıklı anlaşmalar yapmak için masaya oturmak zamanı başlıyor. Bizim bitiremediklerimizi Plüton bitiriyor . Haritasında Terazi , Oğlak, Koç, Yengeç etkisi yoğun ve baskın olanlar için özellikle, kaçınılmaz sonlar ve hemen akabinde de başlangıçlar ve fırsatlar zamanı.

Bu süreçte hareket ederken oldukça hassas olmak gerekiyor, çünkü Plüton bizim yerimize konuları bitirirken, yaşam içinde biz kendimizi çok üzgün, yıpranmış, yıkılmış hissedebilir ve bu duyguların verdiği olumsuz bir güdülenme ile can acıtmaya, intikam almaya yönelebiliriz. Hakkımız olandan fazlasını talep etmek, konuları bilerek ve isteyerek uzatmak, zora koşmak ve bunun gibi yaklaşımların bize faydası olmayacağı gibi, ilerleyen zamanda olumsuz geri dönüşler olarak karşımıza çıkacağını asla unutmamalıyız. Bir Terazi hassasiyeti ile , empati kurmayı bırakmamalı, karşılıklı anlaşma ve uzlaşma sağlamaya gayret etmeliyiz.

Asla unutmamız gereken konu ise, asıl anlaşmayı kendimizle yapıyor oluşumuzdur. İster bizim kararımızla olsun, isterse dışarıdan başka faktörler sebebiyle olsun, bitirme sürecinde olduğumuz konu her neyse, o konu içinde kendimize hakkaniyetli davranıp davranmadığımızı çok iyi tartmamız gerekiyor. Yeni başlangıçlarımızı sağlam temeller üzerine yapabilmemiz için yaşadıklarımızı, deneyimlerimizi doğru analiz edebilmemiz şart. Nihayetlenmek üzere olan konu her ne ise, o konuda neler aradığımızı, neler bulduğumuzu/bulamadığımızı, bize nelerin uyduğunu/uymadığını vb , maddeler halinde kendi kendimize listelemeliyiz. Ve sonrasında bu kocaman deneyim bize ne kazandırdı, kendimizle ilgili ne gibi farkındalıklar edindik bunları listelemeli son olarak da yeni yaşantımızda olmak istediğimiz halimizi vizyonlamalıyız. Özetle söylemek istediğim, konu bizim için bitmeden önce, konunun bitiyor olması ile ilgili kendimizle mutlak mutabakat sağlamış olmamız , yeni yaratımlarımız için kalp yolunu açacaktır.

Bitişlerimiz de başlangıçlarımız da sevgiden olsun.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: