Sorgula-Fark et-Dönüş- Dönüştür

‘bana cüce gezegen diyorlar ama benim baktığım taraftan sizler de çoook küçük görünüyorsunuz.’ Plüto

Ekim ayına gökyüzünün büyük dönüştürücüsü Plütonun durağan hareketi ile başladık. Dün, bugün ve yarın Plüto ileri gitmek üzere durdu. (artık biliyorsunuz ki ileri-geri-durma gibi hareketleri gezegenler için kullandığımda bunlar astrolojik terimlerdir, yoksa herhangi bir gezegen gerçekte geri gitmez ya da durmaz ) Bu günlerde kendinize şunu soruyor musunuz ;

” Ben ne yapıyorum?” “Yaşamımın anlamı ne?” “Bütün bu koşturmacanın anlamı ne?”

Durağan hareketteki Plüto, içimizi öylesine yoğun ve kuvvetli bir şekilde ‘boşluk’ hissi ile dolduruyor ki, bu soruları kendimize sormadan duramıyoruz. Akrep burcunun modern yöneticisidir, derin ve stratejik çalışır. İçimize ‘hiçlik ve boşluk’ duygularını yüklerken amacı bizi ‘genelden, olağandan, sıradanlıktan’ uzaklaştırmaktır. Şöyle bir düşünürsek, en büyük dönüşümler ancak aklımızı ve hareketlerimizi olağan olandan uzaklaştırırsak gelmez mi. Plütonun amacı da budur; farklı düşün, farklı ol, farklı hareket et , dönüş, dönüştür.

Bunu yaparken kibirlenen, böbürlenen yanımızla oynamaya da bayılır. Onu ikna edebilirse işi çok kolaylaşacak, amacına ulaşacaktır çünkü. Ve egolarımız da adeta ikna edilmeyi beklemiyorlar mı zaten; ben farklıyım, ben herkes gibi değilim demek istemez miyiz? Burada önemli olan neye dönüşmek istediğimizi iyi analiz edebilmemizdir. Steven Forrest’ın dediği gibi; Hitler de Gandi de Plüto ile dönüşerek Hitler ve Gandi olmuşlar.

Plüto etkileri kadersel etkilerdir, büyük planın eylemidir. Üstelik görmezden gelemeyeceğimiz kadar da kuvvetlidir. O halde biz ne yapabiliriz? nerede harekete geçebiliriz? Günün haritasına baktığımızda Venüs ile kare yaptığını görüyoruz. Geçen hafta Merkür üzerinde çalışan Plüto artık Venüs ile çalışıyor. Merkür için konuşmuktuk, buradan tekrar okuyabilirsiniz. O zaman bugün, Terazi burcundaki Venüs’ün temsil ettiği hayat alanlarına odaklanmalıyız;

İlişkiler, uyum, barış, sevgi, güzellik, estetik, sanat, zevkler, yardım, değerler,varlıklar,para…

Yukarıda bahsettiğimiz anlam arayışını, hangi konularda yapmaya çalıştığımızı bulalım. “Ben ne yapıyorum” sorusunu , ilişkiniz için mi kurdunuz, yoksa değerlerinizi mi içinizde tartıyorsunuz? Yardımseverlik konusunda mı kendinizle bir sorgulamaya girdiniz, yoksa sanatsal konularda mı? Etik, hak ve adalet kavramı mı günlük ilişkilerinizde ön plana çıkmaya başladı? Fiziğinize, dış görünümünüze mi takıldınız bu aralar mesela? Ya da, kazancınız veya varlıklarınızla ilgili bir sorgulama içinde misiniz? Hatta belki Tanrı ile ilişkinizi sorguluyorsunuz.

Aslında siz Plütonun hayatınızda çalıştığı konuyu çok iyi biliyorsunuz. 2017 Eylül ayından beri aynı konuda tekrarlanan sorunların içine düşüp duruyoruz. Şimdi , bu birkaç günlük yoğun enerjide artık bazı kararlar alma zamanı. Kendimizle el sıkışıp anlaşma zamanı. İçimize sinmeyen, kalbimizin istemediği şeyleri , düşünceleri, nesneleri, korkuları ayıklayıp salıverme zamanı. Yeni oluşumlarımız hazır. En küçük detayda emin olmamız ve elbette Sevgide olmamız isteniyor.

Bu noktada, detaylar üzerinde düşünürken, kararlar alırken, önce kendimizle mutlak mutabakat içinde olmamız çok çok önemli. Ve tabii ki kendimiz ve bütün için en iyiyi yaratmaya niyet etmemiz, Plütonun akrepsel tuzaklarına düşmeMEmiz… https://ulyacanastroloji.com/2019/09/27/evrensel-yasalar/ yazımdaki evrensel yasaları tekrar gözden geçirmekte fayda olabilir.

Seçimlerimiz ve kararlarımız Sevgiden , Dönüşümümüz muhteşem güzellikte olsun.

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: