Aydüğümleri ekseninde seçim yapmak

Bugün Aydüğümleri Güneş’in yaptığı kare açı ile aydınlanıyor. Kral tüm haşmeti ile tebasını, tekamül yolunda önlerine konulan iki yoldan birini seçmeleri için zorluyor.Aynı zamanda bu seçimde onlara yardımcı olmak için her iki yolu da aydınlatıyor ve belirginleştiriyor.

 Seçenekler şunlar;    -Başkalarını fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak beslemek veya herkesi /herşeyi kontrol etmeye çalışmak -Başkalarının duygularını anlayabilmek ve onları yargılamadan kabul etmek veya durumu anlama gayreti göstermeden sadece yönetmek istemek  – Başkalarının saygısını ya da hayranlığını kazanmak için birşeyler yapmak veya kendi duygu ve ihtiyaçlarını anlayarak kendisini de ihmal etmeden hareket etmek  -Duyguları fark etmek veya duyguları ve korkuları tamamen saklamak  -Kendisine dürüst olarak hareket etmek veya toplumsal olarak kabul gören şeyi yapmak 

Evet, kolektiften istenen, bu seçenekler arasında seçim yapılması. Peki sizce tekamül yolunda bizleri ileri taşıyacak olan yol hangisi? Duygularımızla mı hareket etmek yoksa genel kabul görmüş teamüllerle mi ? Hangi seçenek size yeni çağ anlayışı gibi geliyor? Alçakgönüllülük mü, kontrol ve yönetme isteği mi? Hayat, çoğunlukla biz öyle olmadığını düşünsek de her an yaptığımız seçimlerle ilerliyor. Önümüze farkında olsak da olmasak da sürekli seçenekler çıkıyor. Birbirinden çok farklı gibi görünseler de her seçenek bizi ya sevgiye götürüyor ya da korkuya ve dirence. Bugün bahsettiğim bu Güneş etkisi, kişisel haritalarımızda , Terazi burcunun etkili olduğu alanda, karar vermemiz için elimize bir soru verebilir. Özellikle Oğlak burcunda hassas noktaları olanların daha yoğun olarak hissedeceği bu enerji ile , yüzleşmek istemediğimiz durumlar gözümüzün önüne gelebilir, saklamak istediklerimiz gün yüzüne çıkabilir. Acaba beklesem mi, sabretsem mi; acaba döner mi; acaba kabul görür mü; acaba bitirsem mi dediklerimiz günümüzün en önemli konuları olabilir.

Yeterince sabretmedik mi dostlar? Statükoyu korumak için sabrettik, sevdiklerimiz zarar görmesin diye sabrettik, toplum ayıplamasın diye sabrettik, bizi üzmesinler, onaylasınlar diye sabrettik… Bu davranış şeklimiz Eski’nin erdemi idi. Eskiden duyguları göstermek zayıflıktı… Şimdi ise kendimize ağlamak için izin verme zamanı. Şimdi kendimize şefkat gösterme zamanı. Şimdi kalbimizin rehberliğinde ruhumuzla birlikte hareket etme zamanı. Şimdi mevcut sınırlarımızı yok etme ve yeni gerçekliğimize uygun yeni sınırlar çizme, yeni güvenlik ortamları tanımlama, inşaa etme zamanı.

 Ruhsal Astroloji kitabı yazarı Jan Spiller’ın Yengeç Kuzey Ay Düğümü için yazdığı şarkı sözleri ile yazımı tamamlamak istiyorum. Ve her zaman söylediğim gibi seçimlerimizin Sevgi’den gelmesini ve  Sevgi’den yana olmasını diliyorum.

Bana öyle geliyor ki

Nerede durduğumu öğrenebilmemin tek yolu

Neler hissettiğimi

Sevdiğim insanlara dürüstçe açıklamaktır

Değişim herşeyi açıklığa kavuşturacaktır

Risk al ve sihrin ortaya çıktığını gör

Yuvaya geri dönüş yolu çok uzundur

Geldiğim yere geri dönmek…

Ama ben yoldayım!

Büyümek, yuvaya geri dönüş yolunda

Akışa yeniden katılmak için

Bildiğimi sandığım herşeyi

Yarıp geçmek olagelmiştir.”

Jan Spıller – rUHSAL ASTROLOJİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: