Özgürlük Çığlıkları

7 Ekim haftasına başlarken en zorlayıcı konumuz, ‘içinde bulunduğumuz topluma ( en küçüğü aileden en büyüğü millete kadar ) uyum sağlamak, aykırı olmamak adına hayallerden ideallerden uzak durmak ile isyankar, özgürlükçü düşüncelerle ilham dolu olmak ve bunları ifade etme cesaretine sahip olmak’ olarak görünüyor. Ne kadar gelenekçi kalmaya, uyum sağlamaya çalışsak da, Uranüs ve Merkür arasındaki gergin açı zihinlerimizde şimşekler çakmasına , ani aydınlanmalara , yepyeni bakış açıları geliştirmemize sebep oluyor.

Böylesine elektrikli bir zihinsel aydınlanma altındayken, düşüncelerimizi ve sözlerimizi kontrol edemediğimizi fark edebiliriz. Beynimizde şimşekler çakarken, tüm fark ettiklerimizi mutlak dürüstlükle ve anlık olarak paylaşırken, karşımızdaki konuyla ilgileniyor mu, bizi dinlemek istiyor mu hiç düşünmeyebiliriz.

Üstelik bir de uzun zamandır tahammül ettiğimiz veya üzerini örtmeye çalıştığımız konularla ilgili bir takım farkındalıklar yaşamaya başlamışsak, bu defa sözlerimizi silah gibi kullanmaya yönelebiliriz.

Uranüs-Merkür enerjisini olumlu kullanmak için iç görülerimizi takip etmeli, aydınlanma yaşadığımız konuları iyi tespit etmeli, sorumluluğu üzerimize alarak konuları çözme yoluna gitmeliyiz. Bulduklarımızı, fark ettiklerimizi paylaşmak elbette ki hakkımız bununla beraber doğru iletişim ve ifade içinde olmak karşımızdakinin de bizi anlamasını sağlamaya çalışmak her zaman önemli. Özgürleşmek ve özgünleşmek çok güzel , ancak bunu yüksek sesle ve yıkıcı bir şekilde yapmak gerekli değil. .

Aynı zamanda yeni ve ilham verici fikirler bulmak için de çok uygun bir zaman. İlhamın nereden geleceği belli olmaz, en sıradan faaliyetlerinizi yaparken bile bir fikir kapınızı çalabilir.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: