Doğum Haritası Yorumu nedir?

Bu aralar üst üste ” Haritama baktırmak istiyorum ama sanırım bundan biraz korkuyorum, çekiniyorum.” türünde mesajlar alıyorum. O nedenle bu kısa postu düzenlemek , doğum haritası yorumlatmak ne demek dilim döndüğünce anlatmak istedim.

Bir doğum haritası yorumlanırken en temel konu, haritası yorumlanan kişinin bu yaşamdaki temel amaçlarını, onu motive eden konuları ortaya koymak ve bunları hayatın hangi alanlarında yaşadığını tespit etmektir. Kişinin kimliği, hayata yaklaşımı, psikolojik durumu, ilişkileri, işi, arkadaşları, kardeşleri, evcil hayvanları , para durumu ve tüm bunları yönetme ve baş etme becerilerinin tamamı natal haritadan okunabilir.

Natal harita okuması bir tür kullanma kılavu okuması veya swot analizi okuması gibidir. Güçlü yanlar, zayıf yanlar ( elbette her sıfat görecelidir , ancak tanım yapmak için de sıfatlar gerekli oluyor) , şanslı noktalar, veya olası şanssızlıklar veya tuzaklar rapor edilebilir.

Kişisel farkındalık kazanmak için çok faydalı ve pratik bir yöntemdir. Benim Astrolojide ilerlemek istemem de tam da bu sebepten aslında. Gölge özellikler, gölge duygular, ilişkide ki duygu yansıtmaları, iletişim ve öğrenme becerileri, değer algısı, can acıtıcı konular vb pek çok detay konu haritadan okunabilir.

Ve belki de en önemlisi Ruhun Tekamülü yönünde , geliştirilmesi ve dengelenmesi gereken özellikler, konular çok pratik bir şekilde ortaya konabilir.

Özetle, haritasına baktırmak isteyen ve çekinen arkadaşlara çok kısa şunu söyleyebilirim;

“Astroliji haritanız yorumlanırken karşılacağınız şey , sizden başka bir şey değildir. Tam tersi, sizin sizle yüzleşmenizdir, size aynada sizin yansımanızın gösterilmesidir. Bu bilgiler ışığında, Kendimizi tanımak istemez misiniz?”

Ulyacanastroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: