Akrep Yeniayı – Duygu Simyası Zamanı

28 Ekim Pazartesi sabahının çok erken saatlerinde bir Akrep Yeni ayı gerçekleşecek. Yeni ay enerjileri, hayatımızda yepyeni bir beyaz sayfa açılması gibidir, yenilenme, taptaze başlangıçlar yapma zamanlarıdır. Bu yeniayla birlikte, kuvvetli bir akrep enerjisi içine giriyoruz. Ekim ayı başında, sırasıyla Venüs ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi ile ilişkilerimiz ve iletişimimizde akrep enerjisini hissetmeye başlamıştık. 3 gün önce Güneş’in de Akrep burcuna geçmesi ile daha da belirginleşen bu etki, yeni ayla birlikte oldukça önemli bir hale gelecek.

Akrep burcu, bilinçsizi bilince taşımakta ustadır. Tam bir duygu simyacısıdır. Duyguları ile hareket eder, mantıktan çok duygularına güvenir. Çünkü mutluluğun mantıkla değil, duygu ile ilgili olduğunu bilir. Hissetmek çok önemlidir bu nedenle kendini cesurca gözden geçirir ve çoğu kişinin korktuğu duygularla yüzleşebilir. Kendine karşı çok acımasızdır. Ölmek ve yeniden doğmaktır. Dayanıklılıktır, sabitliktir.

Akrep etkisinde yaşayacağımız bu yeniay enerjisi , bilinçaltımızda saklı kalmış, yüzleşmekten kaçındığımız duygularımızı yüzeye/bilince taşımamız için bize destek veriyor. Tam karşısındaki Uranüs , ani ve yoğun duygusal değişimler içinde olabileceğimize işaret ediyor. Karanlıkta kalmış duygularımız patlamalar halinde yüzeye çıkmaya başlayabilir. Birkaç gün içinde Merkür’ün de akrep burcunda durağan hale geçeceğini hesaba katarsak, Aralık ayının 10 nuna kadar, düşünmeden konuşmamaya dikkat etmemizde fayda var gibi duruyor.

Yeniay yöneticisi Mars, ay düğümleri ile birlikte satürne gerilimli bir açı yapıyor ve yeniay haritasının 12.evinde. Bunun anlamı, yüzleşmekte zorlanacağımız duygularımızın çok derinden, hatta karmadan geldiği. Bu da bize çok büyük bir arınma fırsatı getiriyor. Bir çeşit dayanıklılık ve cesaret sınavında gibiyiz. Kolektif olarak tekamül yolunda güçlü ve yeni bir yapı kurma yolunda bir kırılma noktasındayız. 2020 yılının Ocak ayında, eski kabul görmüş yapıların birer birer yıkıldığını gözlemlerken sakin ve gözlemci olarak kababilmemiz için bu yeniay enerjisini bir aşama, bir basamak gibi kullanabiliriz.

Geleceğimizi bu anda yazdığımızı unutmadan, geçmişin çöplerini temizlemek , aynada kendimizde tanışmak ve barışmak için , zorlayıcı ama çok faydalı güçlü bir enerji dönemindeyiz. 4 derece akrep burcunda gerçekleşecek bu yeniay , haritalarınızda hangi alana düşüyorsa, o alanda eski bazı meseleler önümüze gelebilir, buralarda duygu farkındalığı ve duygulardan özgürleşme çalışmalıyız. Böylece yenilenen biz için yeni alışkanlıklar ve yeni hedefler belirlemek için çok uygun bir ortam hazırlamış oluruz.

sevgi ile Yeni Biz’de Can’lanalım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: