Güç Savaşı Yapan Kim?

Kasım ayının ilk yarısı oldukça gergin enerjilerle dolu gibi görünüyor. 5 Kasımda, kesinleşecek olan Mars Plüton karesi, bugün ay ile de buluşuyor.Bu gün ve devamında haftanın enerjisinde öne çıkan tema; “Güç Savaşları” . Şöyle bir dünyaya baktığımızda yaşadıklarımız tam da bu tema ile örtüşüyor , ne dersiniz? Yönetenler arası restleşmeler, hak iddiaları, diğerinin hakkına ve alanına tecavüzler, sık sık ortaya çıkan agresif söylemler, askeri müdahaleler , toplulukların sokaklara çıkması, ayaklanmalar…

Daha küçük ölçekte çevremize baktığımızda, baba-oğul , yönetici-memur, genç-yaşlı, patron-çalışan arasındaki tartışmalara belki pek çoğumuz şahit oluyoruzdur bugünlerde veya belki de biz de bir tarafızdır. Bu kombinasyonlarda genç olan tarafı temsil eden Terazi burcundaki ‘dengesiz ve zayıf’ marsın , asaletli plüton karşında kazanma şansı çok yok. Bununla beraber, bu marsın temelde ne yapmak istediğine odaklanmamız gerekiyor; Adalet, eşitlik ve huzur arayışı.

Sue Tompkins , mars plüton gerilimli açıları için şöyle diyor;

Mars-Pluto’nun öfkesi, bir öfkeden çok hiddettir. Öfkeyle haykıran çocuğun hiddetidir.
Hangi nedenle olursa olsun çocukluğunda öfke duygusuna kapılmaktan aşırı ürkmüştür
ve hiçbir zaman boşaltılmamış olan öfke yerleşip katılaşır
….

….Çocuğun bir konuda ‘Bunu istiyorum’ veya ‘Hayır, onu istemiyorum’ diyebilme hakkı kesinlikle engellenmiştir. Bu, genellikle, hayatın sonraki yıllarında kişinin kendini öne sürerken, buna eşlik eden hak etmediği yönündeki duyguların etkisiyle, kendi kapasitesinden kuşku duymasına yol açar. O zaman kişi kendi yolunda ilerlediğinden emin olmak için ya kendini aşırı öne sürer ya da buna hiç aldırmıyor görünüp, bunun yerine, kazanma umudu kalmadığı için mücadele etmenin faydasız olduğuna inanarak, diplomasi ve uzlaşma yönünde yanılgıya düşmeyi tercih eder.”

Bu alıntı, bugünün Mars Plüton gerilimini o kadar güzel anlatıyor ki, kendi kelimelerimle bozmadan size olduğu gibi aktarmak istedim. Hafta içi yaptığım bir meditasyon çalışmasında, ikinci yolu tercih eden çocukla karşılaştım. Mutlu yaşam hakkı , güçlü büyükleri tarafından elinden alınmış olan, diplomasi ve uzlaşma ile ayakta kalmaya çalışan, kendi hayat mücadelesini kendi başına veren çocukla. Yine çok muazzam bir eş zamanlılık öyle değil mi?

Şimdi başlığıma dönmek istiyorum; “Güç Savaşı yapan kim?”

Evet, yüzeyde görünenin ötesinde, savaşanların içindeki bastırılmış, susturulmuş,ezilmiş öfkeli çocuk dışarı çıkmaya çalışıyor. Tek istediği en basit anlamıyla ihtiyaçlarının karşılanması. Ve oyun oynayarak, neşe ve keyif ile yaşamak, ki bu da başka bir yazıda konuşacağımız yaklaşan Boğa Dolunayının teması. 🙂 Bir tesadüf daha :)))

Öyleyse, astrolojinin bize sunduğu bu bilgiler ışığında ne yapabiliriz; Bu hafta, içimizden bir volkan gibi çıkmayı bekleyen hiddetimizi fark etmeliyiz. Konuşmaya, tartışmaya başlamadan önce; konuşanın içimizdeki çocuk olup olmadığına bakmalı, sonra da , karşımızdakinin de içinde bir çocuk olduğunu anlamaya ve fark etmeye çalışmalıyız. Dün instagram da yayınladığım Melek Kartının söylediği gibi, Kalpten konuşmak, sevgi ile konuşmaktır ;

Bil ki kendini sevgi ile ifade ettiğinde, karşındakinin yüreğinde sevginin pembe gülleri açar”

Sevgiyle

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: