Güvenlik Kalkanı Senin Kontrolünde

Sana çok iyi davranan birine karşı şüpheci yaklaştığın oldu mu hiç? Birine güvenmeden önce ,onu defalarca test ettiğin zamanlar ? En yakınındakine bile kendini açmadığın, mesafeni koruduğun durumlar oldu mu?

Kendini neden bu kadar güven altına alma ihtiyacı duyuyorsun? Neden duygusal güvenlik kalkanların her zaman tam kapasite açık ? Kalkanın gerisinde sakladığın şey ne?

‘Şefkatli’ olduğunu kimse görmesin istiyorsun. Şefkatli olmak, kırılgan olmak zannediyorsun. İnsanların içini görmelerine izin verirsen, ihanete uğrayacağını,zarar göreceğini, hayal kırıklığı yaşayacağını düşünüyorsun.

Böyle davranarak, farkında olmadan ‘anda’ kalmaktan uzaklaşıyorsun. Belki de geçmişte yaşadığın deneyimlerinin seni sorunlu bir geleceğe taşıyacağını düşünerek, bugün ne kadar güvende olduğunu göremiyor, sana inanan yakınlarını öfke ile kendinden uzaklaştırıyorsun.

Fark et ! Aslında ‘ruh’una ihanet ediyorsun. Ruhun güçlü. Ruhun güvende. Ruhun kırılmaz.

Ve kabul etmelisin ki , bu hayatta acı da var mutluluk kadar. Kötü zamanlar da var iyi zamanlar kadar. Kaderin sınırlarında yaşayıp , deneyimlemek bize düşen. Ruh , deneyim ister. Deneyimden kaçmak neden?

Kalbine güvenmeyi öğrendiğinde, güvenlik kalkanını her an tam kapasite kullanmak zorunda olmadığını fark edeceksin. Kalbini takip ettiğinde, kime güvenip kime güvenemeyeceğini söyleyecek sana. Ama unutma, açma/kapama butonu senin elinde. İstediğin zaman kalkanı devre dışı bırakabilir, istediğin zaman yeniden devreye sokabilirsin. İçindeki bilge, kalbin, ruhun , sana yol gösterecek. Ancak o zaman dengeli bir yaşam yaratacaksın kendine. Zaman zaman yıkıcı bir şekilde çıkan öfken dinecek, ya da, kendini geri plana alarak koruduğunu zannettiğin durumlarda, artık kendin olabileceksin, kendi gerçeğini ortaya koyabileceksin; o ne büyük bir özgürlüktür!

Unutma! Açma/Kapama butonu senin elinde. Otomatik kontrolden çık artık! Kılavuzun sensin. Kalbinin sesini takip et, zihninin oyunlarını fark et. Güven duygusunu başkalarına yansıtmayı bırak ve kendinde ara. Önce sen kendine güven. Şefkatine güven. Dik durmaya çalışan bir Başak eninde sonunda ağırlığa dayanamaz ve kırılır. Oysa; yumuşak olur, boynunu büker ve buğdaylarının toprağa düşüp yeniden filizlenmesine izin verirsen , asıl sağlamlık işte oradadır. Ve , bugün, dünyanın buna ihtiyacı var.

UlyaCanAstroloji

Meraklısı için not; Black Moon Balık , Mars Terazi Quincunx açısı için yazdım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: