11-11 Günü;Merkür Güneş ile Dünya arasında

100 yılda 13 defa yaşanan, en sonuncusunu 2006 yılında yaşadığımız çok özel gökyüzü olayı var önümüzdeki 24 saat; Geri hareketindeki Merkür Güneşin önünden geçecek. Yani Merkür Dünya ile Güneşin arasına girecek kısa bir süreliğine. Avrupa, Amerika ve Afrika’dan gözlemlenebilecek olan bu gökyüzü olayı , tam da 11-11 (11 kasım) günü olacak.

1 sayısı en temel anlamı ile başlangıçları ifade eder. Başlamak için bağımsız düşünmek, özgür düşünmek gerekir. Tekrarlanan birler başlatma enerjisinin yoğunluğunu simgeleyebilir. Aynı zamanda başlangıç ile birlikte tamamlanma enerjisini de barındırır. Bir başlangıç , bazı tamamlanmışlıklar olduğunda yapılabilir.

Bu günlerde, bir yıldır üzerinde çalıştığımız konularda kat ettiğimiz mesafeyi daha kolay görebilir ve bu konularla ilgili harekete geçmek isteyebiliriz. Bazı uyandırma alarmları duyabilir, konularla tekrar yüzleşmemiz için olaylarla karşılaşabiliriz. Bu olaylar karşısında, daha önce hiç yapmadığımız gibi, kendimizi açıkça ifade edebiliriz. İçimizdeki doğruların ağzımızdan döküldüğünü fark edebiliriz. Zaten geçtiğimiz birkaç hafta, kendi gerçeğimizi oluşturmak üzerinde epey çalışmıştık. Bunlara ek olarak, bazı yalanların ifşa olduğuna da şahit olabiliriz. Hep beraber izleyelim bakalım neler göreceğiz, neler yaşayacağız.

Merkür’ün Güneşin önünden geçişi sadece 24 saat sürecek ama, ben enerji gelirken ve giderken de etkilendiğimizi düşünüyorum . Kendi hayatımda birkaç gündür, “hatırlatma” “uyandırma alarmı” diyebileceğim ufak tefek şeyler yaşıyorum. Böyle anlarda tüm gayretim kendimi anlamak oluyor. Neden bunu yaşıyorum diye sorguluyorum. Semboller öyle muazzam çalışıyor ki. Uykuda olup, olayların içinde boğulmak, kaybolmak yerine, tam da olayların içindeyken kendimizi bulabiliyoruz. Deneyimin kendisi, kitap okumaktan daha bilgilendirici ve eğitici oluyor bu bakış açısı ile.

Yeni farkındalıklarımız , uyanışımız, önümüzdeki döneme hazırlıyor bizi aslında. Bugün, yepyeni bir sayfa açılıyor önümüzde. Göremediklerimizi görmek, söyleyemediklerimizi söylemek enerjisi ile dolu. Başlangıçlarımız kolektife ve kendimize hayırlı olsun. .

Sevgiyle,

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: