11.11 ve Dolunay ile Keşfettiklerimiz üzerine bir yazı

Mars ve Pluto arasındaki gerginlikle başlayan Kasım ayında, 11.11 günü ve hemen ardından yaşadığımız Dolunay ile enerjiler giderek daha yüksek bir tondan kendilerini günlük yaşantımızda hissettirmeye devam ediyorlar. Merkür’ün akrep burcundaki geri hareketi sırasında, enerjisel olarak dokunduğu, Kiron, Ay düğümleri, Güneş ve Neptün’le yarattığı etkiler bizleri , içsel yaralarımızla yüzleştirdi, geçmişten bazı kapanmamış gündemlerin hayatımızda yeniden baş göstermesine sebep oldu, belki bazı kazalar, bedensel yaralanmalar getirdi, iletişim ve ifade sorunlarına sebep oldu. Merkür retro hareketinde dış görüşümüzü bulanıklaştırırken, diğer taraftan iç görümüzü de bu kuvvetli açılarla oldukça yüksek bir seviyeye taşıdı. Bu durumu şöyle bir örnekle açıklayabiliriz; dışarısı buz gibi, sisli ve yağmurlu iken, dışarı çıkmak istemeyeceğimiz için zamanımızı evdeki yarım kalmış işleri tamamlamak için kullanmak isteriz. Merkür bizim için dışarıdaki havayı cazip olmaktan çıkarıyor ki evdeki işleri artık tamamlayalım. Uzun süredir yapmadığımız o işler, bir defa cesaretle yapmaya başladığımızda nasıl da sırasıyla peşinden başka işler geliyor değil mi, durumumuz da aynen öyle.

Nihayetinde şimdi, Kasım ayının tam ortalarında, artık bazı yeni farkındalıklarımız ve kararlarımız var. Özellikle, 1 Nisan 1968-17 Ekim 1968 ve 30 Ocak 1969- 27 Mayıs 1976 arası doğanlar,(ve tabii ki kolektif için de geçerli) geçtiğimiz şubat ayından itibaren yaşadığımız, bizi yaralayan deneyimlerle ilgili, 11.11 ve Dolunay enerjisi ile bazı farkındalıkları artık bilinç yüzeyine çıkarmış olabiliriz. Fark ettiklerimizi sahiplenmemiz bizim için önemli. Önümüzdeki 7 yıl içinde bu bilgiler bizim günlerimizi aydınlatabilir. Bu olaylar neler olabilir ; Kendimizi, başkalarının hakları için savaşırken bulmuş olabiliriz. Diğerleri tarafından görünmediğimizi veya yalnız bırakıldığımızı düşünmüş olabiliriz. Öfkeli zamanlarımız olmuş, gizlemeye çalışmış olsak dahi öfkemizi kontrol edemediğimiz ve bundan dolayı pişman olduğumuz anlar yaşamış olabiliriz.

Artık bilen bireyler olduğumuza göre, bildiğimiz şeyleri uyguluyor olmalıyız. Bu bilgiyi yaşamın içinde kullanmalı, deneyimlerin içinden geçerken acı çekmeden sadece gözlemci olmaya gayret etmeliyiz. Başkalarının haklarını savunduğumuz , hassasiyet gösterdiğimiz kadar kendi haklarımızı savunmalı, ifadelerimizde, çevremizi kaybetme korkusu yaşamadan, özgür olmalıyız. Kişisel gücümüzü gün yüzüne çıkarmalıyız.

Bu hayatta kendi gerçeğimizle tanışmak en büyük görevimiz. Bir defa gerçeğimizi bildiğimizde, ifadelerimiz de kalpten olur ve karşıya sevgi enerjisi olarak gider. Burada sevgi dolu cümleler kurmaktan bahsetmiyorum, her ne söylüyor olursak olalım, özümüzden konuşacağımız için içinde öfke enerjisi barındırmayacaktır. Korku ve endişelerle kısıtlanmış ifade içinde öfke barındırabilir.

Merkür Retro hareketini 20 Kasım’da tamamlayacak.Evet yorulduk, ama hazır dışarısı bulanıkken, biraz daha eski işleri tamamlamaya gayret edebiliriz. Belki temizlenmemiş dip-köşe biryerler hala vardır. Olaylar bizi yönetmeden bizim olayları yönetmemiz ancak kendimizi tanımamız ile mümkün olabilir.

Bugün, bu vesileyle kendimi bulma yolumda bana eşlik ettiğiniz, bloğumu, sosyal medya sayfalarımı takip ettiğiniz, yazılarımı okuduğunuz ve harika yorumlar bıraktığınız için hepinize teşekkür ederim. Varlığımıza şükrediyorum.

Sevgiyle

UlyaCanAstroloji

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: