7 Aralık Cumartesi; Bir “2-2 Günü”

Haftasonunun ilk günü, gökyüzünde oğlak teması çok yoğun. Sorumluluklarımız, planlarımız, yapmak zorunda olduklarımız gündemimizde olabilir ve , bu anlamıyla uğraştıcı ve zorlayıcı bir enerji ile baş etmek zorunda kalabiliriz.

Aynı zamanda, geçmişten ve köklerimizden gelen bir takım konular da karşımıza çıkabilir. Bu konular daha çok, yaşamımız boyunca tekrar tekrar başımıza gelmiş olan, bizi sıkan, kısıtlayan olayların parçası olabilirler. Yaşamımızda tekrarlanan bu konuların, olayların farkında mıyız? Eğer hala değilsek, bugünlerde gökyüzü yeni hatırlatmalar yapacak gibi görünüyor. Bazen bizim için büyük olaylarda ortaya çıkabilirken, bazen de sohbet sırasında duyduğumuz bir cümlede, okuduğumuz bir metinde karşımıza çıkabilir. Detaylara dikkat etmemiz gerekiyor. Hayatımıza tekrar tekrar giren konular neler?

Bugün, 2 enerjisinin 2 defa etkili olduğu bir gün ve bu bize, duygularımızı hissetme ve kullanma yeteneği verirken konuları sezgisel farkındalık yoluyla yargılama , uyumlama ve dengeleme imkanı veriyor. O nedenle, yukarıda bahsettiğim tekrarlanan konuları fark etme, yeniden tartma ve bu defa farklı davranarak tekrardan kurtulma şansına sahibiz. Büyük resme odaklanmak her zaman ki gibi olaylar karşısında farklı bir yaklaşım geliştirmemizi sağlayacaktır.

Yaşam bizi yeni döngülere doğru götürüyor. Eskinin işe yaramayan kalıplarından özgürleşmek için Oğlak zamanını iyi değerlendirmeli. Bunun için , günlük rutinimize alacağımız çeşitli rahatlama , özgürleşme ve dönüştürme teknikleri olmalı. Ruh-Zihin-Beden dengesini yaşamımızda uygulayabiliyor olmak büyük bir konfor alanı oluşmasına vesile olur. Eğer bu konuda hala adım atmıyorsanız, Ay Koç burcunda hareket ederken, bu 3 gün , harekete geçmek için ideal.

Bu arada, hiç ihmal etmemiz gereken bir şey de, kendimizi ve gelişimizi onurlandırmamızdır. ‘Yine neden bunu yaşıyorum?’ demeden, ‘Bu defa ne olduğunu biliyorum’ diyerek, olayların içinde kaybolmadan, bir bilge gibi hareket edebildiğimizi görmeli ve kendimizi takdir etmeliyiz.

Sevgiyle , hep birlikte Yeni Biz’de Can’lanalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: