İKİZLER DOLUNAYI; Yüksek Bilgi ve Yüksek Perspektiften Bakış açısına çağrı

Yarın, İkizler burcunun 19 derecesinde, ikinci dekanın son dakikalarında bir Dolunay gerçekleşecek. Temel konusu “Yüksek Bilgi ve Yüksek Perspektiften Bakış Açısına Çağrı” gibi okuyorum ben.

Günlük hayatımızda, güdüsel olarak, konuşma, anlatma, iletişimde bulunma, bulunduğumuz ortama iletişimsel olarak uyum sağlama, daha çok merak etme, sorma, sorgulama eğilimde olduğumuz bu günlerde, aslında içimizde , derinlerde, duygularımızdan kaçış, duygularımızla yüzleşmekten korkma ve çekinme yaşıyoruz. Dolunay haritasında, hem ay yöneticisi Merkür’ün, hem de Güneş’in Yay burcunda olması ve Neptün’ün Dolunay derecesine yaptığı kare açı, yukarıda tarif etmeye çalıştığım bu bilgi toplama ve iletişim içinde olma çabasını , daha yüksek bir boyuta taşımamızı istiyor.

Bakış açımızı ve merakımızı daha felsefi, daha derin ve ilahi konulara yöneltmemiz, sebep -sonuç ilişkilerini alışageldiğimiz bakış açıyla değil de, farklı bir yönden değerlendirmeye başlamamız gerekiyor. Bakış açımızı daha büyük plana, daha ilahi olana yönlendirmek, içimdeki şükran ve minnet duygularını artıracaktır. Bunun için , doğada vakit geçirmek, doğayı gözlemlemek en basit ve en etkileyici yöntemdir. Ancak biliyorum ki şehirde buna pek imkan olmuyor, o zaman, dizi izlemek yerine bir doğa belgeseli izlemek de çözüm olacaktır. Enerjimizi , bize her şeyiyle kucak açmış olan dünyamıza yöneltmemiz, içimize ferahlık ve huzur getirecektir.

Güneşe eşlik eden , aynı zamanda “Bilgelik Tanrıçası ” olarak bilinen, zeka, strateji, ilham ve barış tanrıçası Pallas (Athena) , bilgelik yolunda bize yardım ediyor. Pallas sembolizminde elinde, Mızrak, kalkan, zeytin dalı ve baykuş tutar. Savaşlarda kaba gücü değil, zekayı temsil eder. Bu dolunayda bize anlattığı şey ise, “Barışa giden yolun Bilgelikten geçtiği“dir ve bu çok kıymetli bir sembolizm ve mesajdır.

Dolunay , her birimizin haritasındaki İkizler/Yay aksının bulunduğu konularda etkili olacaktır. Genel çerçeveden bakacak olursak, öncelikle her türlü ikili ilişkimizin mercek altında olduğunu hatırlatalım. Bunu evlilik ilişkisi, iş ilişkisi, ülkeler arası ilişkiler gibi, iki tarafın olduğu tüm konularda düşünebilirsiniz. Bu konularda bizden istenen, yüzeyselliği ve geçiciliği bir yana bırakıp, ilişkimizi daha sağlam bir zemine oturtabilecek ; doğru, dürüst ve duygusal bir iletişime geçmemiz. Pallas’ın bize hatırlattığı gibi zekamızı kullanarak barışı sağlamamız gerekiyor. Karşımıza çıkan her kesin bizim bir yansımamız olduğunu unutmamak gerekir. İlişkilerimizin sağlam olması için öncelikle kendimizi tanımalı, duygularımızı bilmeliyiz. Kendimizi bildiğimiz noktada, içimizdeki Pallas devreye girer ve bilgelikle karşımızdakine zeytin dalını uzatabiliriz.

Sevgiyle

One Comment on “İKİZLER DOLUNAYI; Yüksek Bilgi ve Yüksek Perspektiften Bakış açısına çağrı

  1. Geri bildirim: 12.12.2019

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: