2.2. Günü – Kozmik İnşaatçı

fotoğraf Avustralya’da Davic McCracken tarafından tasarlanan “Sonsuza uzanan Merdiven” heykeli

Bugün kendinizi sonu 2020 yılına uzanan bir merdivenin önünde duruyor gibi hayal edin. Oldukça yükseğe uzanan bu merdivenin basamaklarını sizin koymanız gerekiyor. Her basamağı itina ile, dengeli bir şekilde yerleştirmek, yerleştirdiğiniz basamağa çıkmak ve basamağın üzerinde dengede durmaya çalışırken bir diğerini yerleştirmek zorundasınız. Ne muazzam bir denge oyunu…

Bugün, 22 günü, 2 defa 2 enerjisi ile dolu bir gün. Konumuz dengelemek. Dengeleyerek, dengeyi öğrenerek, dengeyi sağlayarak, dengeyi deneyimleyerek birer Üstat İnşaatçı olmak.

O halde hemen Evrensel Denge Yasasını hatırlayalım;

“DENGE YASASI; Denge, kozmik, biyolojik ve kişisel düzeylerde bizim bedenimiz, zihnimiz ve duygularımız için geçerlidir ve bize , yaptığımız herhangi bir şeyi fazla özenip yorularak ya da baştan savma yapabileceğimizi ve eğer içsel sarkacımız bir tarafa doğru sallanırsa, sonra kaçınılmaz olarak öbür tarafa doğru sallanacağını hatırlatır.

Öyleyse; Fikirlerimizi savunmak ama fanatikleşmemek, küstahlaşmamak; değerimizi ifade etmek ama çatışmaya girmemek, değerlerimizi ve doğrularımızı ifade etmekten imtina ederek suistimal edilmemize olanak sağlayan ortamlar yaratmamak; içimizdeki alan ve veren tarafları, edilgen ve etken yanları eşit dozda ortaya çıkarmak ana temamız.

Bu dengeleme işinde pratik yapmamız, bizi 2020’ye hazırlayacak. O nedenle, yine günün enerjisinde karşımıza çıkan, “kendinden şüphe etmemek veya kendinden şüphe ederken bununla yüzleşmemek için şüphe etmiyormuş gibi davranmak” gölgesinden uzak durmaya, kendimize karşı tarafsız olmaya çalışalım.

Sevgiyle, iyiliklere vesile olması dileğimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: