10 OCAK 2020

Yukarıda gördüğünüz Uranyen prensipte hesaplanmış , bu günün gökyüzü haritası. Gökyüzündeki işaretlediğim bölümdeki gezegen ve transneptünyen toplaşmasına dikkatinizi çekmek istiyorum. Böyle bir günlük haritada, genelde 360 derecelik haritanın geneline yayılmış, dağınık bir yerleşim olur. Fakat yaklaşık 3 haftadır, en son olarak Merkür’ün de oğlak burcuna geçmesi ile birlikte , 360’lık haritada ÖNCÜ aksta bir yığılma oldu.( Hatırlarsınız , 26 Aralık’ta yeni 10 yıl bizim için başladı diye yazmıştım. ) Ve haritada Toprak elementi hakimiyeti var.

ÖNCÜ akstaki bu yığılma bize, tek tek gezegen enerjilerini detaylı bir şekilde değerlendirmeden bile, kabaca ve genel anlamda, ne kadar aktif, yaratıcı, başlatan ve değişime açık bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Toprak elementinin baskın olması ise, bu başlatma enerjisinin yöneldiği alanın maddi dünya olduğunu söylüyor. Yaşamın ana kaynağı olan Toprak, maddesel hayatta olabilmemiz için olmazsa olmaz olan besinleri, mineralleri, vitaminleri barındırdığı gibi, bu sembolizm üzerinden tüm maddi alemi anlatır.

Sadece, kabaca bu iki veriden yola çıkarak, dünyamızda, yaşamlarımızda, gerçekliğimizde büyük bir değişim döneminde olduğumuzu, ve çok aktif günler yaşadığımızı görebiliriz.

Şimdi, bu kümeleşmenin tam karşında duran Venüs gezegenine dikkatinizi çekmek istiyorum. Venüs, yapayalnız bu grubun karşısında dururken, bir yandan dispozitörü(yöneticisi) Satürn de karşıdaki gruba dahil. Venüs ifade ettiği tüm konularla büyük bir değişim ve yeniden yapılanma baskısı altında. Bu konular; aşk, tutku, huzur, ilişkiler, maddi değerler, para , sanat, barış ve sevgi lisanı. Bu noktada, Venüs’ün Kova burcunda olmasını da önemsiyorum, çünkü kova burcu özgürlüğü, özgünlüğü , farklılığı, marjinalliği ve toplumcu yaklaşımları ile bilinir. Ve modern yöneticisi Uranüs ile de kardinal aksta ve karşılıklı ağırlama halinde olduklarını da gözden kaçırmamak gerekir. Demek istediğim şu ki, Venüs le ifade edilen tüm konularda devrimsel nitelikle toplumsal bakış açısı değişimleri büyük resimde destekleniyor.

Ezoterik açıdan baktığımızda da, Venüs ve Uranüs karesini (kardinalde), 5 ve 7. tesir kuşaklarını etkilerken, kişiliğin bütünlenmesi ve sosyal alanda toplumsal birleşme ile ilgili olarak, alt ve üst bilincin birbirlerini zorlayıcı bir çalışma içinde olmaları şeklinde okuyabiliriz. Yani, ruhsal bir okuma yaptığımızda, Venüs ile ifade edilen, ilişki, aşk , para konularında yaşadığımız tüm olayların, birkaç gündür konuştuğumuz gibi, bugünkü tutulma enerjisi ile, bilinçaltımızı bilince çıkararak, bakış açımızı değiştirerek, büyük resme odaklanarak ; “kişiliğimizin, benliğimizin bütünlemesi, tamlanması için yaşadığımızı” fark etmemiz gerekiyor.

Bu dönem gözden geçirelim;

  • Sevgi ye bakış açımız nasıl? (genel olarak sevgi nedir?)
  • Paraya bakış açımız nasıl? Onu nasıl kullanıyoruz, ona nasıl davranıyoruz?
  • Bilgiye bakış açımız nasıl? Onu nasıl kullanıyoruz?
  • Sahip olduğumuz maddi ve manevi değerler neler? Bizim onlar için atfettiğimiz içsel duygularımız neler?
  • Sahip olma ve sahiplenme konularını ilişkilerimize de yansıtıyor muyuz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: