PLUTO-SATÜRN Kavuşumu

Beklediğimiz Plüton-Satürn tam derece kavuşumu nihayet dün gerçekleşti. Beklediğimiz diyorum, çünkü , Plüton ve Satürn’ün 33 ila 38 yılda bir yaptıkları bu buluşma, ki oğlak burcundaki buluşmaları en son 500 yıl kadar önce olmuş, son derece güçlü etkiler barındırıyor. İki gezegenin tam derecede kavuşumu , enerjilerinin en üst frekansta birleşmesi anlamında olsa da, aslında bu birleşik enerjinin etkisi daha önceden kendini hissettirir. Plüton Satürn kavuşumunu ise bizler aslında, Merkür’ün de retro olduğu Kasım ayında hissetmeye başladık. Bu etki tek bir günü değil bir süreci kapsıyor ve bu süreç Mart ayı sonlarında bitiyor.

Bu kavuşumdaki en büyük güç Plüton’dur. Plüton tam anlamıyla bir gerçeklik dönüştürücüsü gibi çalışır, dokunduğu yerdeki konu asla eskisi gibi olmaz. Bunu yaparken amacı, konuları öz bilince ulaştırmaktır. Ve yanındaki Satürn ise, madde ötesini maddeye taşıyan, konuları realiteye ve bilince getiren bir etkidedir. Bu enerjide, psikolojik olarak ne ektiysek onu biçeceğimizi aklımızdan çıkarmayalım . Yani en derinde, eskide , bilinçaltında olanların hepsi gün yüzüne , bilince çıkacak. Kopması gerekenler kopacak, gitmesi gerekenler gidecek, bitmesi gerekenler bitecek. Ve yine aynı enerji ile yeni başlangıçlar yapılacak. Özellikle bu hafta, Plüton ve Satürn’e , Güneş ve Merkür de eşlik ediyor. Yani, akıl, mantık, düşünce, iletişim,ego ve benlik algımız büyük bir yapılanma altında. Ruhsal ve psikolojik boyuttta tam bir inisiayon/başlatma zamanı.

Önceki yazımda, gökyüzündeki Öncü nitelik çokluğundan ve aktif , başlatma enerjisi ile dolu günlerde olduğumuzdan bahsetmiştim. Ezoterik boyutta bugünün haritasına baktığımda, 1.tesir kuşağının etkisinin yoğun olduğumuzu görüyorum. Bu, Yaradan Kudret etkisidir; yaratıcı başlangıçlar için güç bulduğumuz, hatta bir şeyleri yapmaya itildiğimiz bir etkidir. Kainatın Eril prensibidir. Yani , içimizdeki eril prensip çok büyük bir çaba içinde; yapabilecek, yaratabilecek kudreti var ve çabalıyor.

Bu kadar kudretli, kuvvetli ve aktif enerji yoğunluğu yaşarken, 3 boyuttaki hayatlarımızda, güç ve ego savaşları yapıyor olmamız muhtemel. Bugün tek mesajım, konularınızı savaşarak değil, adaletli olarak, bilgelik ve akılla çözmeye çalışmamız gerektiğidir. Agresif tavırlar ve öfke , korkudan kaynaklanır unutmayalım. Korkularımızı saklamayalım, ve hatta korkularımızda kaçmayalım. Plüton’un yüzeye çıkaracağı en önemli konunun korkular olacağını aklımızın bir köşesinde tutalım.

Dilerim, sözlerimiz ve eylemlerimiz her zaman sevgiden olsun .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: