9 Şubat Dolunayı – Kalplerimiz enerji doluyor

Ocak ayında kesinleşen Satürn Plüto kavuşumu hayatlarımızı sert bir şekilde etkilemeye devam ederken, bu kombinasyona güneşin kova burcunda olması da eklenince, olaylar karşısında toplumcu ve hümanist benliklerimizi ortaya çıkarmaya başladık. Zira kova burcunun en önemli özelliği insancıl olmak ve toplum faydasını gözeterek toplum için faydalı olacak bir çaba içine girmektir. Yardım kuruluşları ve vakıflar kurmak, kişileri toplumsal fayda için bir araya getirecek faaliyetlerde bulunmak da yine bir kovanın doğal yeteneğidir. Bir saniye düşünürseniz son birkaç haftada toplumun nasıl bir araya geldiğine örnek olabilecek pek çok olay sıralayabilirsiniz sanırım.

Bugün , Kova-Aslan aksında bir dolunay var. İki hafta önceki Kova yeniayı enerjisinde, yepyeni fikirler üretmek, farklı yanlarımıza odaklanmak ve bu fikirlerimizi ve farklılıklarımız sahiplenerek , onlara gözümüz gibi bakmak konusunda teşvik edilmiştik. Şimdi , bu dolunay enerjisi bizi zihinden kalbe yöneltiyor. Ay aslan burcunda, kişisel olarak her birimizin, kalpten, kendimizi bulmamız isteniyor. Kalbimiz ne istiyor? Neyi seviyoruz? Neleri yapmaktan keyif alıyoruz? Kendi yaratıcılığımızın farkında mıyız?

Ay , Güneş tarafından yönetiliyor bu Dolunayda. Güneş de hala Kova burcunda. Bu enerjiyi kullanarak, birkaç dakikalığına gözlerinizi kapatıp, elinizi kalbinizin üstüne koyarak, kalp atışlarınızı hissederken yukarıdaki soruları sorun kendinize. Yepyeni cevaplar duyabilirsiniz, çünkü kova çok yenilikçidir. Kova zihinde sınır tanımaz, tüm uçuk kaçık fikirler onan çıkar. O nedenle bu enerjiyi kullanmanızı çok isterim. “Zihni sinir Kova, kalbi yönetiyor” 🙂 İlham dolmak, hem de kalpten gelen ilhamla dolmak için ne güzel bir zaman…Üstelik de zihin gezegeni Merkür Balık burcuna girmişken.

Dolunay haritasında , ilişkiler ve para konuları yine en önemli önceliğimiz olarak görünüyor. Bu konularda zorlanmalar, yaralanmalar şifa ile birlikte çalışıyor. yukarıdaki kısa meditasyonla bu konularla da ilgili de kalbiniz sizi yönlendirecektir.

Ancak unutmamız gereken ,dolunay enerjisinde Güneşi de Satürn’ün yönettiğidir. Ve satürn güney ay düğümü burcunda Pluto ve Jupiter ile birlikte olduğu için,” ne yaparsak yapalım olmuyor” durumları varsa, bu durumları bırakmak zorunda olduğumuzu da bilmeliyiz. Neptün hala balık burcunda; teslimiyet, akışta kalmak ve kabul… ilahi düzene, sisteme güveni hiç aklmızdan çıkarmamız gerekiyor. Her ne oluyorsa, kadersel ve hayrımıza oluyor.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: