Merkür Retrosu-1

17 Şubat- 10 Mart 2020 tarihleri arasında , Merkür, önce Balık burcunda sonra da Kova burcunda geri harekete başlayacak. Merkür Retrosu , artık neredeyse hepimizin gündelik hayatına girmiş bir astroloji fenomeni. Ben bunu çok olumlu buluyorum. Bir zaman gelecek, gökyüzüne ve doğaya uyum sağlamanın hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını anlayacağız, bu bakımdan Merkür retrosunu bilmek ve takip etmek güzel bir başlangıç.

Bir gezegenin geri hareketinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız , aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Merkür, diğer adıyla Hermes, Mısır mitolojisindeki adıyla Thoth, Tanrıların Tanrısı Zeus’un oğullarından biridir. Tanrılar ile insanlar, tanrılar ile tanrılar arasında bilgi taşımız, iletişimi sağlamış, kıvrak zekalı, hatta kurnaz bir delikanlıdır. Mitolojik hikayesine göre temellendirilen özellikleri ; Hız ve çabukluk, mübadele, ticaret, işletmecilik, eğitim ve öğrenme, zihin, rasyonel akıl, mantık, muhakeme, beceri, sorgulama, dile getirme, iletişim. Bağlantı kurma, ayırt etme, hitabet, sol beyin, gözlem, bilgi toplama, koordinasyon, sayma, hesaplama, bilgi transferi, konuşma, yazma, seyahatler, kurnazlık, dolandırıcılık, anlayış, analiz etme, yorumlama, astroloji, teknoloji, küçük aygıtlar, bilgisayarlardır.

Bu anlamlarıyla, doğum haritalarımızda Merkür’ün pozisyonu, bizim zihnimizin çalışma yöntemleri, algılama, anlama, konuşma, iletişim kurma,öğrenme biçimlerimizi gösterir.

Merkür Retro konumda olunca, yukarıda yazılan tüm fonksiyonlar içe dönük çalışacaktır. Bu sebeple, dışarıda olan biteni algılamak zorlaşabilir. Çünkü kişi zihinde kendi kendine konuşur, düşünür, olayları tartar, gözden geçirir. Zihinsel süreç kişinin kendi bilinçaltına yönelik çalıştığı için, anlaşmalar yapmak için uygun değildir, dikkat çok dağınıktır . Aynı şekilde iletişim kurarken de sıkıntılar olabilir, yanlış anlaşılmalar olabilir. Söylemek istemediklerimiz yanlışlıkla ağzımızdan çıkabilir. Yanlış kişiye mesaj gönderebilir, göndermemiz gereken maili göndermeyi unutabiliriz. Araba kullanırken dalgın olabilir, örneğin aynamızı yandaki arabaya çarpınca çıkan sesle kendimize gelebiliriz. Bu nedenle, özellikle Merkür Retrosu olan dönemlerde, biraz hız kesmek gereklidir. Otomatik olarak yaptığımız günlük işlerimize biraz özen göstermek, daha dikkatli olmak gereklidir.

Merkür retrolarında, hayat bize “biraz yavaşla, nefes al, kendini dinle, dışarıyı bırak kendini gör, tamamlanmamış işlerini tamamla, hayal kur” demektedir. Meditasyon yapmak, dua etmek, kişisel farkındalık çalışmaları yapmak için çok güzel zamanlardır.

Yarın , yazımın devamında 10 Mart’a sürecek Merkür retrosunu ruhsal boyuttan ele alacağım.

Sevgiyle kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: