Kendimizle Yüzleşme ve Döngülerimizi Değiştirme Zamanı

Yaklaşık olarak 10 Şubattan beri, Merkür’ün balık burcundaki retro hareketi ile başlayan, 23 Şubat Pazar günü zirve yapan sezgisellik ve içe dönme enerjisi ile gözlerimizin önüne apaçık serilen geçmişimiz, kısır döngülerimiz , takıldığımız konularla ilgili harekete geçme zamanı. Birkaç gündür, Mars Oğlak burcunda Güney Ay Düğümü ile ilerliyor. Geçmişte takılıp kaldığımız ve bizi geleceğe taşımayacak olan ne varsa hayatımızdan çıkarmaya kararlı .

Geçmişi hasır altı etmeye meyilli iseniz, kendiniz ve sezgileriniz ile yüzleşmekten uzak durma eğiliminiz varsa, bu günlerde biraz cesaretli olup, kendi derinliklerinize dalmanız gerekiyor. Hayatınızda sürekli tekrarlayan kısır döngülerinizden kurtulmak istemiyor musunuz artık? Tekamül etmek, ilerlemek, geleceğe umutla bakmak istemiyor musunuz?

Pluto , bizi kendi derinliklerimize, taa en dipe sokmaya gönüllü. Geçmişimizle ya isteyerek yüzleşiyoruz, ya da Pluto bunu zorla yaptırıyor bize. Şu an gökyüzü , bakışımızı kendimize, kendi karanlıklarımıza çevirmiş durumda. Bundan kaçmak yerine , gönüllü olalım. Fark edelim, ağlayalım gerekiyorsa . Ama tüm bu deneyimlerimizin, bizi biz yaptığını unutmayalım. Bizi biricik yapan, hepimizin kendine has biricik deneyimleri.

Ve, marsın verdiği irade gücüyle,eskiye ait fark ettiklerimiz arasından, neleri ileri taşımak istiyoruz, neleri bırakmak istiyoruz, karar verip, döngülerimizi yeni bize adapte edecek şekilde düzenleyelim. Atılması , bırakılması gereken her ne varsa bırakalım.

Bıraktıkça kalp rahatlayacak, kalp açılacak, hapishanemizden kurtulacağız. Biraz cesaret ve emek… Gökyüzü bize bu konuda çok destek veriyor.

Kendinize kızmayın, kendinize şefkat gösterin ve düşünün, çocuğunuz veya sevdiğiniz biri olsa siz ona bu durumda ne derdiniz? kendinize bu cümleleri tekrarlayın. Kendinize zaman verin.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: