3.3 Günü- Sevgi, sezgi, irade ve bilgelik ile maddeye şekil verme

Tutkulu duygularla dolu ateşli bir kalp barındıran ama yaprakları kapalı bir gül goncası düşünün; bu gonca açıldığı zaman o kalp tüm güzelliğiyle ortaya çıkacak. Ama o gonca kuşku yüzünden kapalı duruyor. Kendinizden kuşku duyuyor olmanız olmanız hayatınızı nasıl etkiliyor? Duygularınızı açıkça ifade ediyor musunuz yoksa gül goncasındaki kalp gibi onları saklıyor musunuz?

Dan Milmann

Merkür, balık burcundaki geri hareketini 1,5 gün içinde bitirerek, kova burcuna geçecek ve geri hareketine kova burcunda devam edecek. Balık burcundaki bu seyahat, bizleri kendimizle , geçmişimizle yüzleştirirken, diğer taraftan sezgilerimiz kanalıyla yüksek bilinçle ilişki kurarak ilham dolmamıza vesile oldu.

Bugün 3 Mart, 2020’in 3 enerjisi taşıyan günü. 3 rakamı; spiriti temsil eden 1, ruhu temsil eden 2’den sonra bedeni ve dolayısı ile maddi alemi temsil eden ilk tek rakamdır. Aktif bilinç ve rasyonel zeka ile ilişkilendirilir. Astrolojide 3.ev, iletişim, zeka ve mantık evidir ve yönetici gezegeni Merkür’dür , ses telleri ve boğaz çakrası ile ilgilidir.

3 rakamının enerjisi ile bugünden başlayarak, rasyonel zekamızı kullanarak, kendi kendimizi eleştirmekten uzaklaşma zamanındayız. Merkür’ün balık burcu retrosu ile yeterince öz eleştirici yaptık, kendi derinliklerimize daldık. Bugün artık, bulduklarımız ışığında geleceğimizi planlama vakti. Bundan sonra kendi fikirlerimizle hareket etme, kendi yaratıcı enerjimizi ortaya çıkarmak için planlar yapma vakti. En önemlisi, geçtiğimiz bir ay boyunca keşfettiğimiz kısır döngülerimizden , artık işimize yaramayan, bizi hareket etmekten alıkoyan bilinçaltı ve inanç kalıplarından kurtulmak ve özgürleşmek zamanı.

Günün haritasına, ‘Tanrısal bilinç ve sevgi ile irade ve kudret’, ‘Yüksek bilinç ve sezgi ile Sevgi ve Bilgelik’ ve ‘düzen ve organizasyon ile maddeyi Yönetme’ enerjileri hakim. En soyut olanla, en somut olanı şekillendirme zamanı.

Her birimizin, bütünün içindeki bir parça olduğunu unutmadan, kalplerimizi açmamız, yaratıcılığımızı duygularımızla ifade etmemiz, sadece bize değil tüm dünyaya katkı sağlayacaktır. Kalp kırıklıklarımız, son günlerde yaşadığımız her üzüntü, bizi teslimiyet ve kabul sınavlarına sokarken, korkularımızdan da arındırıyor. Korkuda ve kederde,içsel çalışmalarımızı yaptıktan sonra Allah’ın takdirine sığınmak ile, kalplerimizde sevgi ışığı daha kuvvetli parlayacak, ve sevgi kalpten kalbe, sözden söze yayılacak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: