Para Piyasaları ve Ekonomi Altüst – Büyük Değişim !

Bir süredir, Apollon-Uranüs-Venüs ile ilgili düşünüyorum. Bir şeyler yazmak istiyorum ama elim gitmiyor yazmaya. Çünkü, vereceğim bilginin beni tatmin etmesi değil, bilgiyi alana faydalı olmasını istiyorum. Bu yazdıklarımdan tahmin edebileceğiniz gibi , bu grup önemli bazı değişimlere neden olabilecek bir enerji barındırıyor.

Yazımın başlığı dikkatinizi çekti mi? Başlığı ben uydurmadım, sadece resimde gördüğünüz sembolizmi okudum. Hiyeroglif okumak gibi düşünebilirsiniz. Başlığı okuduğunuzda ne hissettiniz? Önce oradan başlamak istiyorum. Korku ? Endişe? Merak? Farkındalığı yüksek olanlarınız benim için, “bu da başladı böyle şeyler yazmaya, korku tellallığı yapmaya” dediler belki. Belki de ” nihayet elle tutulur bir şeyler yazmış” diye geçirdiniz içinizden.

Ne düşündüğünüz sizin için çok önemli. Neye meyil ediyorsunuz bir bakın kendinize. Özellikle de “PARA” ile ilgili düşüncelerinize ve bilinçaltı kayıtlarınıza , inanç kalıplarınıza bakın. 6 kelimelik bir yazı başlığı , sizi nasıl tetikledi, hangi bilinmezlerinize götürdü, benliğinizdeki hangi kapıları araladı? Bir süre düşünmek için kendinize fırsat tanıyın.

Apollo-Uranüs-Venüs işbirliği halindeyken, serbest piyasa ekonomisinde, ticaret dünyasında, para ve değerli maden piyasalarında, beklenmeyen, ani ve büyük değişimler olması muhtemeldir. Konu Venüs olunca, mal varlığımızda, bankadaki paramızda , ikili ilişkilerimizde, yakınlarımızdaki kadınlarla, akrabalarla, genç kızlarla ani olaylar, kopuşlar, özgürleşmeler olabilir. Dışarda görünen kocaman olay balonun altında, ortak bir nokta varsa o da konunun en temelde kişinin bu yaşamda kendine çizdiği güvenlik tanımı ile ilgili olmasıdır.

Siz kendinizi bankada belli bir miktar paranız varsa güvende hissebilirsiniz, ya da bir eviniz varsa, ya da bir eşiniz/ilişkiniz varsa, ya da aileniz yanınızdaysa. Kendinizi bulunduğunuz semtte, şehirde güvende hissediyorsunuzdur veya tam tersi güvende hissetmek için başka bir yere gitmişsinizdir. Sistem , şu anda hepimizi BİR olmaya yönlendirirken, ekonomide oluşan dalgalanmalar ile güven konusuna çalışmamızı, bakış açımızı genişletmemiz istiyor. Güneşin Neptün ile balık burcunda kavuşuyor olması, hayatımızda “Güvenilir”, “Güvenli” olarak atfettiğimiz her tür otoriteye,kuruma, kişiye olan güvenimizin sarsıldığını gösteriyor.

Daha içeride olan ise, kendi dünyasal egomuzla olan ilişkimizin çözülmesi, dağılmasıdır. Eskiden tutunduğumuz can simidimizin aslında sanal olduğunu fark etmek çok da kolay kabul edilemeyebilir ama, denizde bizi yüzeyde tutanın yine biz, bizim hareketlerimiz ve doğanın gücü olduğunu fark etmemiz olağanüstü bir özgürleşme duygusunu da beraberinde getirecektir.

Yeni günler ne getirecek hep beraber yaşayıp, göreceğiz. Şu anda, An’a ve kendi yaratıcılığımıza, yeteneklerimize odaklanmalı, sevgi ve şefkat frekansında kalmalıyız. Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: