Başak Dolunayı ile tetiklenen Coronavirüs

9 mart Başak dolunayı ile, Türkiye Haritasının Ay düğümleri aksı yoğun ölçüde etkilendi. Türkiye Cumhuriyet’in Kuzey Ay Düğümü, yani, toplum olarak yaşamda gitmemiz gereken yol, Başak Burcu. Dikkat etmemiz, öğrenmemiz ve hayata geçirmemiz gerekenler;

  • Detaylara önem vermek, zekice ve ince ince planlama yapmak
  • Sağlık, temizlik, titizlik konularına önem vermek
  • Bedensel bakıma ve sağlıklı beslenmeye önem vermek
  • Eleştirel, sorgulayıcı , araştırmacı, şüpheci ve gözlemci olmak
  • Hizmet etmek, çalışkan olmak, üretken olmak, verimli olmak
  • Kurban veya kurtarıcı olmayı bırakmak, yapılan işe odaklanmak
  • Mükemmeli aramak

Bu yönüyle, Coronavirüs için alınan tedbirlerin , tekamül yolumuzda çok faydalı ve, zaten yapılması gerekenler olduğunu söyleyebilirim. Ancak , daha önce de yazmıştım, Başak burcundaki ay çok takıntılı olmamıza sebep oldu, Bu da paniğe neden oldu. Oysa ki, dolunay haritasında yükselen Terazi’nin , ezoterik yöneticileri olan Venüs/Uranüs kavuşumda ve harita 3.seviye olan Kozmik Bilinç seviyesindeyken, “düşündüğünü yaratma” potansiyeli çok yüksekti. Alt ve üst bilinç , bir bütünlük halinde çalışırken, bunu olumlu ve olumsuz kullanmak her zaman bizim elimizdedir. Korkuya kapılmadan ve panik yapmadan her tür tedbiri alarak hareket etmek, kişisel yaşamlarımızdan çıkıp, içinde yaşadığımız toplumun bir bireyi olduğumuzu hatırlayarak sorumlulukla hareket etmek; ayrıştırıcı değil, birleştirici ve yükseltici olmak elimizde.

Dolunay haritasının dip noktasındaki 4.evde yerleşen oğlak burcundaki Mars,Jupiter, Plüton ve Satürn ortak enerjisi, en derindeki, hatta karmik geçmişimizdeki korkuların yüzeye çıkmasına neden oldu. İnsanlık tarihi salgın hastalıklar nedeniyle toplu kayıpların olduğu örneklerle dolu biliyorsunuz. Şimdi bize düşen, bu bilinçaltı kayıtlarını temizlemek. Yüzeye çıkan her şey şifasını bulur.

Yine aynı haritaya baktığımda, kolektif bilincin, Venüs Boğa ile temsil edilen; beden,yeme-içme keyfi, tensellik, maddi kaynaklar, sahiplenme, sahip olunan kaynaklarla ilgili tekelcilik, güvenlik alanı gibi konularda ani bir yükselme yaşadığını , bu konularla ilgili yeni içsel fikirlerin doğduğunu, oluştuğunu düşünüyorum. Birkaç gündür yaşadığımız gergin enerjinin de dağıldığını hissediyorum.

Gerçekten muazzam zamanlardayız, hepimize şifa olsun.

Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: