SEVGİ- “olanı olduğu gibi kabul etmektir”

Bir süredir yaşamakta olduğumuz tüm dramatik olayların temelinde, kolektif olarak , ‘sevgi, sevgi ile ifade ve yüksek algı/bilinç ‘ konularında çalışıyoruz. Maddi kaygılara ve kendi yaşamlarına dalmış olan çoğunlukların vicdan noktasında uyanması , yüksek ve evrensel yaşam gerçekleriyle buluşması , koşulsuz sevgi frekansına geçilebilmesi için dışarıda yoğun bir korku yayılmakta. Hiç aklımızdan çıkarmamız gereken şey; Korku’nun Sevgi’nin yokluğu olduğunu bilmemizdir.

“Sevgi evrensel bilincin gerçek doğasıdır. Bu en yüksek gerçektir. Her şey sevgidir. Her eylem, her varlık, çünkü bu yaradılışın temelidir. Evren kendini sevginin tüm formları içinde deneyimlemeye çalışır. Sevgi sadece eylem değildir , o aynı zamanda bir varoluş halidir. Sevgi, evrenin ve tüm var olanın bir tanımıdır. Sevgi olanı tümüyle ve tam olarak kabul etmektir, izin vermektir, diğerlerinin nasılsalar öyle olmalarına ve siz nasılsanız öyle olmanıza. Sevgi insanlara nazik ve iyi olmak değildir ve kesinlikle sevecen görünmek için onları pohpohlamak değildir. Sevgi, hakiki, içten olmaktır, kendinizi ve başkalarını kabul etmektir. Başkalarını sevmediğinizde kendinizi sevemez, kendinizi kabul edemez ve kendinize izin veremezsiniz. Kendinizi sevmediğinizde, kabul vermediğinizde başkalarına kabul veremez, başkalarını sevemezsiniz. Böylece, izin vermediğiniz sürece arzularınız yaratıma giremez. Hayal et, arzu et, izin ver. “ OMNİ

Yukarıdaki alıntı OMNİ/ Yaradılışın Dört prensibi adlı kitaptan. Bu paragrafta verilen bilgiyi içselleştirmek için birkaç kez okuduktan sonra, sessiz bir yere geçip aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz. (ses kaydı en altta bulabilirsiniz.) Sadece sessiz ve ağır ağır okumanız bile yeterli olacaktır. Enerjinin akmasına izin verin. Meditasyon boyunca, okurken veya dinlerken , kalbinize odaklanmanız ve zümrüt yeşili pırıl pırıl bir ışık hayal etmeniz, bu ışığın kalbinizden dışarı, önce bedeninize, sonra evinize, sevdiklerinize, ülkemize ve dünyamıza yayıldığını da hayal edebilirsiniz.

Şimdi sessiz bir yerde derin derin 3 defa nefes alıp verin ve başlayın;

Ben özgür iradeli bir varlığım. Özgür irade, sevginin doğal sonucudur. Ben, bu dünyada, arzularımı anlayarak tekamül edeceğimi ve ilerleyeceğimi biliyorum. Kim olduğumu anlamak için, olmadığım şeyi deneyimlediğimi biliyorum. Kendimi tüm gerçekliğimle kabul ediyorum. Olduğum halime kabul verdiğimde, tüm hücrelerimde kendimi seviyor, tam bir kabul ve izin verme içinde tutuluyorum. Ben kabul verdikçe sevgi beni bir mıknatıs gibi içine doğru çekiyor, ve benim içimde büyüyor. Büyüyor, büyüyor… Böylece diğerlerine ve olaylara , oldukları gibi olmaları için izin veriyorum. Olanı olduğu gibi kabul ediyorum. Herkesi olduğu hali ile kabul ediyorum. Ve Ben yürekten seviliyorum. Sınırsız bir biçimde seviliyorum. Ben kabul ediliyorum. Sevgi benim yüksek amacımın bir parçası. Sevgisiz kalbimin arzularını yaratamam. Artık sevgi yoksunluğu içeren deneyimlere ihtiyacım kalmadı. Ben tümüyle sevgiyim, Evrenin bir parçası olarak, benim üzerimden sevgi , huzur ve uyum deneyimlemesine izin veriyorum. Ben sevgiyim. Ben sevgiyim. Ben sevgiyim. Sevgi en yüksek gerçektir ve her şey sevgidir.

One Comment on “SEVGİ- “olanı olduğu gibi kabul etmektir”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: