24 Mart Koç Yeniayı-Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz için

Çok kadersel bir enerjideyiz. Yeniay Ay Düğümleri ile çalışıyor. Yeni enerjide var olamayacak tüm yapılar yıkılıyor, artık Cupido ile birlikte, tek tek değil, gruplar halinde kopuşlar var. Dünya büyük bir sorgulama haline girdi. Bir yanda ABD de önemli şirketlerde büyük değişimler oluyorken, tüm dünyada güç odakları kendi güçlerini sorgular oldular, toplumlarda yaşam şekilleri, ihtiyaçlar gibi basit kavramlar sorgulanıyor, sağlık sistemleri, ilaç sektörü sorgulanıyor. Bütün bu yaşananların Ruhun planı olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Büyük bir değişim dönüşüm tufanı içindeyiz , bu dönemde yaşamayı seçtiğimizi, bu deneyimlerin yaşam planımızda olduğunu kabul etmek bizi rahatlatacaktır.

Yeni ay zamanları yeni başlangıç zamanlarıdır. Bu Yeni Ay’da , başlatacağımız şeyin, örgütlü hareket olduğunu düşünüyorum. Nihayet Balık burcunun etkisinden çıkan Güneş, Ay ve yanlarında şifacı Chiron ile birlikte, virüsle ilgili mücadelenin yükseleceği bir haftaya girdik. Elbette, Hades ve pluto enerjileri ile kayıplarımız da olacaktır. Ancak daha önce de yazdım, Kuzey Ay düğümümüze giden yolda, bir başak kadar pimpirikli, dikkatli, özenli, temiz , fedakarca çalışkan, kontrolfirik olmayı başarırsak, diğer ülkeler gibi olmayacağımızı düşünüyorum.

Aynı zamanda, Satürn artık kesin olarak Kova burcunda. Bundan sonra , tekrar Oğlak burcuna geçene kadar konuşacağımız şey; Toplum. Bireylerin, kendi sorumluluklarını bilerek toplum için mücadele etmeleri .

Hepimiz bir organizmanın parçaları gibiyiz. Birbirimize enerjisel olarak bağlıyız. Bu virüs ile maddi boyutta da anladık ki, bizim huzurumuz, sağlığımız, refahımız Toplumumuzun huzuruna, refahına , sağlığına bağlı. Bunun bilincinde olmayız. Sorumluluğumuz var. Makroda ne varsa mikroda o vardır. Bugün bir arkadaşım çok güzel bir benzetme yaptı ; ‘hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için’. Satürn’ün kova burcundaki belki de en önemli öğretisi bu olacak.

Satürn Kovada,aynı zamanda özgürlük ve zincirleri kırmakla da ilgilidir. Şu anda, kendimizi her ne kadar kısatlanmış hissetsek de, aslında kısıtlanmamış olduğumuzu zannettiğimiz olağan rutinlerimizde, aslında sanal parmaklıklar arkasında olduğumuzu yavaş yavaş fark etmeye başladık. Hep daha iyisi olsun güdüsüyle koşuştururken ne kadar özgürdük? Bununla beraber, özgürlük yoksunluğu kalple ilgili bir histir. Pek çoğunuz buna itiraz edebilirsiniz ama , bu bir histir. Kalpteki parmaklıklardan kurtulmadığımız sürece gerçekten özgür olamayız. Satürn Kova’da sanal hapishanelerimizin çıkmamız için bizi destekleyecek.

Bütün bu yaşananlarla ilgili, öfkenizi, korkunuzu, kızgınlığınızı, kırgınlığınızı fark edip, bol bol ağlayarak, bu hisleri yaşamanıza, enerjinin bedeninizden çıkmasına izin verin. Ancak bu şekilde, içinizdeki kudretli Lider öfke pelerinini atıp, dengeli ve organize bir mücadeleye başlayabilir. En büyük kudretin Sevgi enerjisi olduğunu hatırlayalım. Kudret ve İktidar sahibi olmak Muktedir olmaktır. Bu noktada, koç yeniay enerjisinde Muktedir esması ile tanımlanan enerjinin anlamına bakmak geldi içimden. Bakın Neil Klotz ne diyor bu esma için; “Bu yola getirildiğinizde, bu fırsatı hareketlerinizde ilahi gücü ifade etme sürecini hissetmek ve çevrenizdeki herşeyin, yapmak ve düzenlemek için bu gücü ifade ettiğini görmek için kullanın.” Bu esma sahiplerinin genelde liderler olduğunu yazmış Ahmet Serhat Tan. Ve devam etmiş; “bu esmada gücü kullanmanın sınırları çok iyi belirlenmeli, aşırıya gidilmemesi ve ilme dayanılması gerekir. Yüce Allah hepimizi bilimle ve akılla iktidarını yürütebilenlerden yapsın.”

Koç yeni ayı, 4 derecede ve 4 gününde olacak. ‘4’ rakamı , Tabiat Ana enerjisidir. Fiziksel dünya ve yapı anlayışı ile ilgilidir. 4 rakamı karşımıza çıktığında yeniden başlamak için büyük bir itilim hissederiz. Yolumuzu kendimiz açacağımızı bilerek yapıları sağlam bir şekilde yapmaya başlayabiliriz. Ekinoksla birlikte başlayan birkaç günlük enerjide, ne kadar çok başlangıç teması vurgulanıyor değil mi? Bununla beraber, Tarot kartlarında 4 İmparator kartıdır. Adil, dengeli, kudretli İmparator. Koç burcu ve Mars enerjisindedir. Dünyada sağlam yapı kurmakla ilgili aksiyon, hareket , öncülük, liderlik enerjisini anlatır. Tıpkı, yukarıdaki paragrafta bahsettiğim gibi 🙂

Koç Yeniayı’nın Sabian Sembolü; Kanatlı Üçgen. Bu sembolün anlamını ise Lynda Hill şöyle açıklıyor; “Doğal yeteneklerini kullanarak, ruhsal bütünleşme, farkındalık kazanma yolunda , eski ve yıpranmış olandan irade ile kurtulmak için, doğal yeteneklerini kullanma. Farklı bir vizyon geliştirmek için ilham ile dolma.” Mevcut koşullarda kendimizi sıkışmış hissetmek zorunda olmadığımız, bu süreci , üçgen ile temsil edilen ‘yeni bir denge’ye gelene kadar, maneviyatımızı ve yeteneklerimizi kullanarak yükselme süreci olarak geçirmemizi ne güzel anlatıyor, ne dersiniz?

Koç Yeniayı’nın Sabian Sembolü; Kanatlı Üçgen. Bu sembolün anlamını ise Lynda Hill şöyle açıklıyor; “Doğal yeteneklerini kullanarak, ruhsal bütünleşme, farkındalık kazanma yolunda , eski ve yıpranmış olandan irade ile kurtulmak için, doğal yeteneklerini kullanma. Farklı bir vizyon geliştirmek için ilham ile dolma.” Mevcut koşullarda kendimizi sıkışmış hissetmek zorunda olmadığımız, bu süreci , üçgen ile temsil edilen ‘yeni bir denge’ye gelene kadar, maneviyatımızı ve yeteneklerimizi kullanarak yükselme süreci olarak geçirmemizi ne güzel anlatıyor, ne dersiniz?

Bütün bu sembolizmayı neden ayrı ayrı yazdığımız da anlatayım. Nereden bakarsak bakalım, kadim bilgiler ve sembollerle günün enerjisini yorumlarımızda, ortaya çok belirgin bir şekilde tekrarlanan temalar çıkıyor. Ben, bilebildiğim kadarını sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yazıdan çıkacak ana fikir yine herkesin kendisine ait olacaktır. Çünkü herkes dışarıda kendi yansımasını görür.

Yeni Ayın hayatınızda güzel başlangıçlara vesile olmasını gönülden dilerim. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: