Plüton Geri Hareketine başlıyor; perdenin arkasında ne var?

Bugün Plüton geri hareketine başlıyor. Ardından sırayla diğer geri hareketler de başlayacak. Bir “dur, düşün, bitiremediklerini bitir” dönemi daha başlıyor.

Biliyorum hepimiz yorulduk artık, ve daha ne kadar sürecek bu sorgulama dönemi diyor olabiliriz. Fakat gökyüzünün bu anlamda bizi rahat bırakmaya hiç niyeti yok. Geçtiğimiz haftaiçi, Plutonun durağan halinden pek çoklarımız etkilendik, adeta bir enerji öbeği üzerimizde oturuyor gibi , elimizi kolumuzu kaldıracak halimiz olmadı. Böyle zamanlarda doğada olmak çok iyi gelir, fakat onu da yapamıyoruz maalesef. O nedenle yeni kapıları açmamız, denemdiğimiz yöntemler denememiz gerekiyor. Ben daha önce hiç Yoga yapmamıştım, Yoga deniyorum mesela. Çok rahatlatıcı olduğunu yeni keşfettim.

Plüton geri hareketine Merkür ile tam kare açıdayken başlıyor. Düşüncelerimiz, iletişimimiz zorlu bir dönüşüm içinde. Plüton yumuşak huylu bir gezegen değildir kesinlikle. Dokunduğu yeri sert etkilerle alt üst etmeyi çok sever. Derin kazma yapar, alttaki çamuru yüzeye taşır. Merkür Plüton açılarında kelimeler çok yaralayıcı olabilir. Ağzımızdan çıkanları takip etmeliyiz. Kelimeler ve söz sihirli birer yaratım aracıdır biliyorsunuz. Kelimelerimizi takip edersek neyi yaratıyor olduğumuzu da fark edebiliriz.

Konumuz Merkür ve Plüton olunca, geçmişten , çok eskide kaldığını zannettiğimiz olaylardan ve hatta karmalarımızdan , düşünce, algı ve yargılarımız da önümüze gelebilir. Merkür bu dönemde, ilişki gezegeni Venüs’ün de dispozitörü olduğu için, Venüs de geri hareketin gölgesinde olduğu için, özellikle eski ilişkilerimiz karşımıza çıkabilir. Örneğin bir konuşma, bir sohbet, herhangi bir iletişim durumu. O anın içine dalıp, o zaman ne hissettiğinize bakın. Şimdiki siz bu durumda ne hissederdi? Belki de konu hiç de sizin düşündüğünüz gibi değildi. İşte bu tam bir zihin temizliğidir. Hafiflemek, yüklerden kurtulmaktır. Günlerdir konuştuğumuz gibi, Yeni’ye, Eski’ye ait olan her şeyden özgürleşmiş olarak gitmek içindir.

Plüton retrolarında, çok vicdan muhakemesi de yaparız. O nedenle kendimize mümkün olduğunca şefkatli davranmalıyız bu dönemde. Çünkü, kendi kendimize verdiğimiz bu vicdan savaşında, kendimize karşı vicdansız duruma düşme riskimiz vardır. Hiçbir şeyin dozunda aşırıya kaçmak iyi değildir. Kendimizi tanımak için çıktığımız yolda kendimize karşı yıkıcı olmayalım. Aklımıza gelen herhangi bir eski konuyla ilgili düşünürken, önce kendimize şefkat gösterelim. Şimdi, ne kadar çok ilerlemiş ve gelişmiş olduğumuzu fark ederek, o zamanki halimizi de, şimdi ki halimizi de takdir edelim, sevelim.

Özellikle bu haftasonu, zihnimizi rahat bırakmaya çalışalım. Geçen gün bir kanallık dinliyordum şöyle dedi; ” Dünyanın içinde bulunduğu bu olağanüstü özel dönemde, sizleri çok gergin görüyoruz. Lütfen rahatlayın. Her şey olması gerektiği şekilde oluyor ve siz(insanlar) olması gerektiği şekilde ilerliyor ve gelişiyorsunuz. Rahatlayın, yavaşlayın, ra-hat-la-yın….”

Zihnimizi serbest bırakmayı başarırsak, Merkür Plüton açısının bize, farklı bakış açıları ve yeni fikirler getireceğini unutmayalım. Plüton aynı zamanda güçtür, ve iletişim, bilgi ve düşüncelerimiz bizim gücümüzdür.

Dünyaya baktığımızda ise, bu süreçte, bilgi kaynaklarımızı sorgulayabiliriz, okuduğumuz haberlerin ardındaki gerçekleri fark edebiliriz, ve önümüze perde arkasında kalmış gerçekler gelebilir. Belki de hiçbir şey göründüğü gibi değil, veya biz gerçeğin sadece bir kısımını biliyoruz. Farklı bakış açıları hızla kendini göstermeye başlayabilir. Belki bizler de bakış açımızı farklı yönlere çevirebiliriz.

Sevgiyle kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: