Cesaretle İzleyen Olma ve Gözlem Zamanı

Satürn, Jupiter ve Venüs de , Pluto’na eşlik edercesine geri harekete başladılar. Gezegenlerin geri hareketleri, üzerinden bir kez daha geçilmesi gereken, bir kez daha düşünülmesi ve artık çözülmesi gereken konuları önümüze getirir.

Hayatta her şey enerjidir ve enerjinin devinimi esastır. Bir noktada biriken, yığılan enerji, o noktada bir düğüme, bir tıkanıklığa sebep olur ve akış sağlanamaz. Pek çok sorun ve hastalık da bu nedenle oluşur. Doğum haritasında retro gezegenleri olan bir kişi bu enerjiye o kadar alışık olur ki, çoğu zaman tıkanıklığı fark etmez. İlgili gezegene ait nitelikler, yüzeyde sağlıklı ve sağlam bir şekilde ortaya koyulamazken, içerde bir yoğunlaşma olur. Kişinin içsel dünyası karışık, kasvetli bir hal alabilir . Fakat kişi bunun farkında olmayabilir. Çünkü onun doğalı bu olmuştur. Taa ki, bir transitle gezegen sert etki alana kadar. Etkili bir transit patlamaya sebep olabilir. Oysa ki patlama olmasına gerek kalmadan yavaş yavaş basıncın dışarı atılması gerekir.

Bulunduğumuz dönemde ise, hem sosyal yaşantımızda, hem de özel hayatımızda bir içe dönüş enerjisindeyiz. Öyle ki, dün yaşam enerjimizi ve dışardaki hareketlerimizi anlatan Mars da balık burcuna geçerek , pasif ve kararsız bir hal aldı. Mars balıktayken, öfke bile pasif agresif bir hal alır. Sorumluluk almak yerine kaçmak daha rahattır. Bununla beraber, Admetos ve Transpluto , önümüzdeki 4-5 gün, marsla yakın temasta olacaklar. Eylemsel olarak donma, ne yapacağını bilememe durumları yaşayabiliriz ve hatta bunların nedeni, çok derindeki önemli travmalar olabilir. Transpluto da retro olduğu için, belki travmaların nedeni bulunamayabilir fakat bir içsel baskı hissedilebilir. Farkında olmadan duygusal kaçış eğilimine girebiliriz.

Bu dönemde, balıktaki Mars’ı nasıl kullanacağımız önemli. Çünkü, balığın kayganlığı ile duyguların arasından devamlı manevralar yaparak kaçma potansiyelimiz de kuvvetli, duyguların içinde yüzerek, onlarla yoğun bir temas halinde olma ve fark etme potansiyelimiz de kuvvetli.

Özet olarak, içsel dinamiklerimizin hareketlendiği bu günlerde, retro sezonuna cesur bir giriş yapmak için önümüzdeki 4-5 gün kendimizi cesurca gözlemleyebilirsek , çok önemli bir dönüşüm için yolumuzu aydınlatabiliriz. Burada MURİD esması önüme çıktı; ‘İrade eden’ anlamında. “Bu esma insanları irade kullanma yönünde motive eder. İnsanın , çoğu kez iradesini irade koymamak yönünde kullanması gerekecektir. Kontrol sağlayabilmek için bu durum gerekli ve şarttır. Yeterince bilgi olmadan kullanılan irade çok ters sonuçlar verir. Kontrol için İlham Makamında olup, bilgili olmak gerekir.”* Tam da , Mars gezegenin niteliği olan irade gücünden bahseden bu esma, bu süreçte irademizi bilgi toplamak için kullanmamız yönünde teşvik ediyor bizleri. Bilgiyi toplayacağımız yer, retrolarla, admetos ve transpluto ile kendi derinliklerimiz, bilinçaltımız…

Bir’e ve Bütün’e şifa olacak bir retro sezonu dileklerimle, sevgi ve ışıkla kalın.

*Alıntı; Esmaların Gizemi; Ahmet Serhat Tan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: