Tutulma Sezonu Başlıyor

Astrolojik olarak çok hareketli bir aya girdik. Ocak ayındaki ay tutulmasının ardından, uzun bir aradan sonra 5 Haziran’da, Yay burcunda gölgeli bir ay tutulması olacak, sonrasında 21 Haziran’da da Yengeç burcunda halkalı bir güneş tutulması var. Bu iki tutulmayla birlikte 2020 yılı sonuna kadar 3 ay tutulması ve 2 güneş tutulması yaşayacağız. ( Genel olarak her yıl 2 ay tutulması, 2 güneş tutulması yaşarız, bu yıl 4 ay tutulması var. ) Böylece Haziran ayında aslında 6 aylık bir tutulma sezonuna giriş yapıyor oluyoruz. (Zamanı geldiğinde tutulmalarla ilgili detaylı yazılarımı yazacağım.)

Bildiğiniz gibi, Mayıs ayında Ay Düğümleri burç değiştirerek, Yay-İkizler eksenine geçti. 5 Haziran’daki ay tutulmasının önemi, yay burcunda olması. 2021 yılı sonuna kadar bu eksende toplam 5 tutulma daha yaşayacağız. Ay tutulmaları kısa süreli etkileri olan, daha çok içsel süreçlerimizi, psikolojimizi etkileyen tutulmalardır. Bu nedenle bu tutulmayı, önümüzdeki 1,5 yıllık periyoda içsel olarak hazırlanma enerjisi olarak görüyorum. Hatta, 22 Mayıs’ta ki yeni ay enerjisi ile aslında bu süreci başlattık bile.

Bu eksende sorguladığımız konular; din, inanç, bilgi, iletişim, ulaşım,eğitim, okullar, kardeşler, yakın akrabalar, yasalar, adalet olacak. Bu kadar hızlı bir değişimin içinde, bakış açımızı geniş tutmak, fikirlerimizde yeniliğe açık olmamız gerekiyor. Ancak Merkür, Kuzey Ay Düğümü yöneticisi olarak, yengeç burcunda geri hareketine başlıyor. Yeni fikirlere açık olmak şöyle dursun, tam tersi bizi geçmişe , kökleşmiş olana , atalardan, aileden gelen düşüncelere ve fikirlere götürecek. Böylece Ay Düğümlerinin iki tarafı da geri hareketteki gezegenlerce yönetiliyor olacak. Bu da ilgili süreçlerin içten içe çalışılacağını ancak henüz etkilerinin değişiklik olarak dışarı yansımayabileceğini gösteriyor.

21 Haziran’daki güneş tutulması , Oğlak-Yengeç hattının son tutulması. Etkileri daha çok ailevi konularla , vatanseverlik, milliyetçilik gibi konularla ilgili. Kolektif etkileri daha çok gözlemleyeceğimizi düşünüyorum. Toplumları ilgilendiren kadersel durumlara gebe bir enerji. Bitişler, veya bitişler için başlangıçlar olabilir. Virüs konusunda da tedbiri elden bırakmamız gerektiğini söyleyebiliriz.

Ay sonuna kadar Mars Balık burcunda ilerliyor olacak ve 13 Haziran’da Neptün ile kavuşum yapacak. Kararlı hareket etmek, adım atmak, birşeyleri başlatmak zor olabilir. Başlattığımız bir şey yolda elimizden kayıyor veya değişiyor olabilir. Bununla beraber ruhsal alanda daha aktif olabiliriz. Jupiter ve Aydüğümleri ile açı yaptığı dönemlerde, fanatik davranışlar sergileme potansiyeli olabilir. Sağlıklı ve kararlı hareket etmek için, Marsın Koça geçmesini , yani ay sonunu beklemekte fayda var.

Geçtiğimiz ay başlayan Venüs retrosu bu ay zirve yaptıktan sonra 25 Haziran’da bitecek. Etkileri bir 15 gün daha sürecek . İlişkiler, iş, para, kazanç, ev, arsa gibi konularda bu süreçte yaşadığımız sorunların olgunlaştırdığı fikirleri , prensipli bir şekilde hayata geçirme planları yapmaya başlayabiliriz.

Sağlıklı, sevgi ve ışık dolu bir ay olması dileğimle.

Özel Not; 22 Mayıs yeni ayı enerjisi ile, ben de haritamın aldığı etkileri düşünerek, yazılarımın niceliği ile ilgili yeni bir düzenleme yapmaya karar verdim. Bundan sonra instagram sayfamda günlük yorumları bulabileceksiniz. Bu yorumlarda günlük hayatımıza etkiler ile yüksek bakış açısını ayrı ayrı yazıyor olacağım. Önemli olduğunu düşündüğüm enerjilerle ilgili yine blog yazılarıma devam edeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: