Asıl Niyetin ne?

Kolay değil, 3 ay süren bir hareketsizlik döneminden çıktık. 3 ay boyunca, içimizde istekler, arzular, hayaller biriktirdik ve tabii ki takip edilecek, tamamlanacak işler de yığıldı. Fakat genel enerji öyle bulanık ki, neyi nasıl yapacağımız, nasıl adım atacağımız konusunda sıkışıyoruz. Özgürlüğümüz, sağlığımız elimizden gidince , aslında ne kadar küçük şeylerin önemli olduğunu farkettik. Şimdi de yeniden özgürlüğümüze kavuştuk, ve aç kurtlar gibi nereye saldıracağımızı şaşırdık. Şu an yaşadığımız şey, sıkıştırılmış enerjinin boşalması, düdüklü tencerenin şiddetle buhar atması gibi…
Eğer siz de bu durumdaysanız, kendinize gün içinde mutlaka durmak için izin verin. İlahi ile bağlantımız çok kuvvetli. Kendinize sorun, “ben bunu yapmak istiyorum evet, peki neden istiyorum?” “Aslında hangi arzum beni buna yönlendiriyor?”
3 aydır arzular içimizde birikti, birikti, birikti, düdüklü tenceredeki buhar gibi… onu kontrollü bir şekilde boşaltmamız lazım, yoksa hem kendimize hem de çevremize zarar verebiliriz.
Üst seviye sınava girmiş gibiyiz şu an.
Nefs, bu dünya için gerekli fakat nefsin oyuncağı olmak doğru değil.
Hırsa, ihtirasa kapılma potansiyeli yüksek.
Kalbimizi, niyetimizi temiz tutalım.
Sonrasında ödülümüz Allah’ın izniyle gelir.

Sevgi ve ışıkla kalın…
seviliyorsunuz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: