Venüs Retrosu biterken

Venüs Retrosunun son günlerindeyiz. Bugünkü ikizler enerjisi, ( güneş/Kuzey aydüğümü kavuşumu var ve Ay da ikizlerde) Venüs’le kavuşan Shpinx asterodi ile düşünülünce,ilişki ve para konularında merak ve bilgi edinme ihtiyacımız ‘neden -sebep’ sorgulamasına dönüşebilir. Geçmişten beri aynı tekrarların neden yaşanıyor olduğuna mantıklı bir cevap arıyor olabiliriz. Aldığımız cevaplar teorik ve yetersiz olabilir. Bizi tatmin etmeyebilir.

Belki de artık cevap bulamayan bu sorular nedeniyle, artık bu paradoksla yaşamak istemediğimiz noktada, kaçınılmaz ayrılıklar, uzaklaşmalar yaşanabilir. İlişki ve para konularında daha fazla tolore edememek enerjisi olabilir.
.
Yaşanan her şeyin bir deneyim, tecrübe olduğu; yaşanması gerektiği için yaşandığı gerçeğini aklımızda tutalım. İlişki ve para konularında yaşanan bu durumun aslında öz değerimizle bağlantılı olduğunu, Venüs retrosunun asıl mesajının gerçek değerimizi ve hatta yeteneklerimizi bulmamız, anımsamamız olduğunu hatırlayalım. Uzaklaşmalar ve ayrılıklar, ilişkiden reel olarak ayrılmak olabileceği gibi, ilişki içinde kendi değersizlik hissimizde, yetersizlik hissimizden, başarısızlık hissimizden ayrılmamız şeklinde de olabilir.
.
Bütün bu yaşananlar, anda , mutluluğumuzu engelliyor gibi görünse de, aslında büyük dönüşümümüzün bir parçası. (mars ay/güneş orta noktasına kare yapıyor ve kardinalde mars/uranüs orta noktası ile çalışıyor)
.
Ve Venüs retrosu bugün Aziz derecesinde. Mayıs ayı ortasından beri gerilen bu konularda verdiğimiz emekler, nihayetinde, her birimizin kendi içindeki bilgeyi ortaya çıkarması ile sonlanıyor.
.
Sevgi , sağlık ve ışıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: