Atlantis’ten 2020’ye

Günümüz enerjilerini yorumlamaya, anlamaya çalışırken, bazı zamanlarda, kolektifin hangi geçmiş inanç , davranış ve korku kalıpları üzerinde çalıştığını anlamaya çalışırım. Nasıl ki, her birimiz kendi atalarımızın , ailemizin kalıtsal özelliklerini taşıyorsak, İnsaoğlu da, bütün bir ırk olarak , bugün hala köklerinin, geçmişinin etkisi altında. Kolektif insanlık bilinci, geçmiş zamanlardan beri, pek çok şey deneyimlemiş, acılar, korkular, sevinçler biriktirmiş. Yüzyıllar içinde, sürekli evrilmiş , insanoğlu her dönemde pek çok şey deneyimlemeye devam etmiş, ve bu deneyimlerden edinilen yeni bilgiler sürekli kolektif bilinci beslemeye devam etmiş.

Astrolojide kolektif etkiler, Pluto, Neptün ve Uranüs ile tanımlanır. Birkaç gündür Pluto, genişleten etkisi ile Jupiter ile elele vermiş , Atlantis asteroidi ile çalışıyor. Üstelik Pluto da Jupiter de retro, geçmişe dönük çalışıyor. Ve Atlantis Balık burcunda ve balık burcunun modern yöneticisi Neptün retro harekete başlamak için durdu. Bu göstergelerden yola çıkarak, kolektifte şu anda yoğun bir ‘Atlantis Sendromu’ yaşandığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Bu etki,yüzeyde, su baskınları, sel, tusunami gibi, suyla gelen felaketler olarak gözlemlenebilirken , psikolojik olarak, denizden ve şiddetli yağmurdan korkma hissinin tetiklenmesi şeklinde ortaya çıkabilir. Şimdi, taa Atlantis zamanı ile günümüzün ne ilgisi var diyebilirsiniz. Fakat günümüz insanlığının bir kısmı hala Atlantis’le ilgili travmalarla yaşıyor olabilir, ezoterik üstatlar bunu söylerler ve pek çok kişinin, regresyon (geçmiş yaşam) çalışmaları sırasında Atlantis ‘le ilgili travmaların ortaya çıktığı bilinir. Yukarda bahsettiğim astrolojik etkilerle, bu hafta bu konuda yoğun bir kolektif karma temziliği yapılacağını düşünüyorum. Tam olarak nasıl bir temizlik yapılacağını anlamak içinse, önce çok kısaca Atlantis uygarlığını hatırlayalım.

Mu ve Atlantis uygarlıkları ile ilgili pek çoğumuz, bu uygarlıkların çok gelişmiş bir teknolojiye sahip olduklarını biliriz. Burada bahsedilen teknoloji, aslında, Mu kıtasında hayat bularak, daha sonra Atlantis’e taşınan kozmik öğretilerdir. Sirius’tan indirildiği düşünen bu öğretiler sayesinde insanlar jeolojik doğa olaylarına bile müdahele edebiliyorlardı. Fakat, bu bilgiler ve teknoloji zaman içinde Atlantis’te dejenere edildi ve kötüye kullanılmaya başlandı. Bu kötüye kullanım, Atlantis kıtasının batmasına sebep olan büyük tufana kadar sürdü.

Bu bilgiden yola çıkarsak, yüzeyde su ile ilgili felaketler olarak tetiklenen ve görünen konunun en temelinde aslında gizli bilgilerin ve teknolojinin suistimal edilmesi ve kötüyü kullanılmasını görürüz.

Teknolojinin, özellikle iletişim ve haberleşme üzerindeki muazzam etkisi tartışılmaz bir gerçek öyle değil mi? Pandemi günlerinde, teknolojik iletişimden uzak olanlarımız bile mecburen yeni kanalları kullanmaya başladık ve teknolojin bu tarz kullanımı kısa sürede yaygınlaştı. Bilgi paylaşımı ve bilgiye erişim çok hızlandı ve gelişti, üstelik her konuda. Neyi merak edersek, saniyeler içinde detaylı dökümanlara, videolara ulaşabilir olduk. Bugün , Atlantis asteroidi ile vurgulanan konu ise, edindiğimiz bu bilgileri nasıl kullanacağımız ile ilgili. Lilith yay burcunda retro yaparken, Mars ile birlikte, ve bu etki de hareketlerimizin rekabetçi ve kazanmaya yönelik olabileceğini, entrikaya başvurabileceğimizi gösteriyor. Özellikle, felsefe, inanç sistemleri, yurtdışı konularıyla ilgili.

Bugün bu konudan bahsederken bir arkadaşımın söylediği gibi ” her an sınavdayız. Bilgiyi bütünün hayrına, etik ve ahlaki değerlere bağlı olarak kullanıyor muyuz?” Bu hafta özellikle dikkat etmemiz konu bu gibi görünüyor. Evrensel yasalarla ilgili bağlantıyı da hemen eklemek istiyorum, belki yeniden bir göz atmamız gerekebilir. https://ulyacanastroloji.com/2019/09/27/evrensel-yasalar/

Hareketlerimiz, konuşmalarımız sevgi kaynaklı olsun, sağlık ve ışıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: