YKS sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar

İstanbul’a göre çıkarılmış sınav anı haritasında, başak yükseliyor ev ay da başakta; sınava girecek gençlerin endişe ve kaygı enerjisi bu iki gösterge ile görülüyor. Kolay değil tabii, zor ve çok olağandışı bir dönemin sonunda ve hatta hala sağlıkla ilgili kaygıların olduğu bir ortamda sınava girecekler. Başak burcu, kaygı ve endişe getirse de, titizlik ve dikkat de getirebilir, yöneticisi ve öğrencileri temsil eden merkür retro ve 11 .evde. Öğrencilerin umutları, geçmiş bilgilerini ortaya koymaya bağlı. Ve 9.evdeki uranüs, bu sınavın çok farklı koşullar altında gerçekleştiğini anlatırken, süpriz sonuçlara da açık olduğunu gösteriyor.

Türkiye’de öğrenci olmak konulu bir başlık açsak, eminim her birimiz o kadar çok şey söylemek isteriz ki… bu noktada, kendi yaşamımdan da yola çıkarak, tek arzum, her gencin, yetenek ve ilgi alanlarına uygun bir üniversiteye girmeleridir. Dürüst olmak gerekirse, ülkemizde gerçekten ne olmak istediğinin farkında olan ve bu yolda desteklenen çok az kişi vardır. Öncelikle ekonomik koşullar ve sonra da eğitim sistemimizin öğrenci odaklı olmayışı, gençleri, doğru olduklarını düşündükleri hedeflere yönlendirirken, diğer taraftan kendilerinden uzaklaştırabiliyor. Nitekim, ben de aslında o kesime dahilim. Ve artık bu yaşımda , herşeyin, benim tekamül yolumda olması gerektiği gibi olduğunu biliyorum.

Yarın ki sınav haritasına dönecek olursak, mars ay düğümlerine tam kare açı yapıyor olacak. Ay düğümleri zaten bilgi hattında. Ve mars enerjisi ile, eylemlerin kaderi yazacağını söyleyebiliriz. Mars hala balık burcunda ve Neptün’ün etkisi altında olduğu için, hata yapma ve dalgınlık olabilir fakat , Neptün orada, bunun bile ilahiden kaynaklanacağını söylüyor. Sınava girmeden önce, başak burcunun stresini azaltmak için mutlaka dua etmek ,nefes egzersizi yapmak iyi olacaktır.

Yarın sınava girecek gençler, belki de yeni eğitim sistemini yapılandıracak olanlardır. Bunu ay düğümlerini düşünerek söylüyorum. Ve dediğim gibi kadersel sonuçlara gebe bir sınav, her zaman ki gibi. Bu nedenle, olan herşeyin hayat planın bir parçası olarak yaşamlarımıza girdiğini unutmamak gerekir. Kim bilir, bu yeni düzende, hangi görevlerde bulunmanız hem kendiniz hem de bütün için hayırlı olacak.

İyi veya kötü yoktur, sadece deneyim vardır. Bu sınavın da , tüm sınavlar gibi değerinizi ölçmediğini her zaman aklınızda tutmalısınız. Hepinize başarılar ve zihin açıklığı dilerim. Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: