5 Temmuz Ay Tutulması

Bu sabah gerçekleşen Ay tutulması, öncelikle bir Dolunaydır. Duygular şelale olur, bilince akar. Bilinç bilinçaltına karışır, ama bu karışma hali zıt kutuplardan olur ve halileyle bir çekişme ve gerilme yaratır. Bu tutulmada temalar, son 1,5 yıldır olduğu gibi yengeç ve oğlak burçları ile ilgili. Bu iki burç öncelikle öncü burçlardır. Başlatan ve harekete geçiren bir enerjiyi temsil ederler. Ay tutulmaları psikolojik etkiler olarak hayatımıza sirayet ettiği için, son 1,5 yıldır üzerinde çalıştığımız psikolojik durumlarla ilgili bitiş ve başlangıçların içinde olduğumuzu söyleyebiliriz.   Yengeç ve Oğlak burçlarının psikolojik bağlantılarını bakın Barış İlhan kitabında nasıl özetliyor;

Yengeç; Duygu zenginliği;annelik-babalık duygusu” , “Oğlak; Varlığını korumanın yorulmaz mücadelesi, sabır, kristalize olmuş sosyal formlara bağlılık”

Bugünkü tutulmada, bilinç/nefs/ego yengeç temalarında ve bilinçaltı evindeyken, duygu/bilinçaltı/güdü oğlak temalarında . Bilincimiz/nefsimiz , atalarımızdan, ailemizden, ebeveynlerimizden aldığımız, kristalize ederek yaşamımıza dahil ettiğimiz belki de varlığımızı korumak için , varlığımızın onlara bağlı olduğunu düşündüğümüz için sımsıkı tutunduğumuz ve koruma gayretinde olduğumuz duygusal ve güdüsel formları, kalıpları , yüzeye çıkararak serbest bırakma ve şifalandırma zamanını işaret ediyor. Şifalandırma diyorum, çünkü Kiron , tutulmaya , mars kavuşumu ile kare açı yapıyor. Böyle bir durumda, görmek istemediğimiz , görmemek için direndiğimiz her konunun canımızı acıtacağını , bizi yaralayacağını göz önünde bulundurmamız,  ‘ Görülmeyi bekleyen parçam hangisi’ diye kendimize sormamız gerekir.

Tutulma 13 derecede olacak. 13, Tarot’ta ölüm kartıdır. Burada ölüm , yaşayan her varlık için gerçek bir dönüşümü simgeler. Rezzan Kiraz şöyle diyor; “Ölüm yaşamın ikiz kardeşidir. İnsan her an ölmekte ve yeniden

doğmaktadır. Kainat nehri durmaksızın akmaktadır. Akıntıya direnen çakıl taşı ıstıraptadır. Ölüm bir geçiş kapısıdır. Kapı ise hem girebilmek hem de çıkabilmek içindir. Kapı ölüme açılırken hayata kapanmaktadır.Hayat enerjisi ölüme, ölüm de hayata doğru giriş yaparlar. Hayatta pek çok kapılar vardır. Çocukluktan ergenliğe sonra gençliğe, daha sonra da olgunluğa geçiş gibi, ölüm ve yeniden doğum kapıları değişimi simgelemektedir. Ölüm bedenin transformasyonu için karşı konulmaz bir son olup, yeni bir başlangıcın doğum sözünü de vermektedir. Son gibi görünen bu büyük değişime karşı koymak sadece ıstırabı artıracaktır. Değişim olmaksızın gelişim de olmaz.”

Bahsedilen tam bir Akrep ve Pluto enerjisidir. Simyadır. Güneşle kavuşum halindeki, yengeç burcundaki Retro Merkür’ün de yardımı ile zihnimize düşen, aklımıza gelen aile /ata konularının artık geri dönülmez bir şekilde dönüştürülmesi ve şifalandırılmasıdır. Artık, geçmişte kendimize ördüğümüz , kendimizi güven altında hissettiğimiz kabuğumuzdan çıkma zamanıdır. Pluto, Jupiter ile 23 derecede kavuşurken, bizi 2020 Ocak ayına geri götürüyor( 20 ocak civarı). O günlerde neler yaşadığınızı bir düşünün. Bu tutulma, o dönemde yarım bırakıp göz ardı ettiğimiz duygularımızın yüzeye çıkmasına neden oluyor. Eylül ortalarından itibaren, önce Jupiter, sonra Ekim ayının başından itibaren de sırasıyla Pluto ve Saturn Retro hareketlerini tamamlayarak , ileri harekete geçecekler. Ay tutulmasının etkisi yaklaşık 2 hafta olsa da, bu Retrolar bizi , haritamızda oğlak burcu temaları ile ilgili sıkıştırmaya, değişim, dönüşüm ve girişim yapmaya zorlamaya devam edecek.

Bu nedenle, oğlak burcu ile temsil edilen, iş/kariyer/statü/sistem/yapı/devlet/otorite gibi konular üzerinde daha sağlıklı ilerlemek için, bu tutulma enerjisi ile şifalandırmamız gereken, ata/kök ve aile kalıplarımızı fark etmemizi diliyorum. Tutulmanın yükseleni 7 derece Aslan; yapacağımız şifa ile, maddi dünyada ilerlemek için , uğurlu, tam donanımla, muktedir ve yetenekli bir savaşçı olarak hareket etmeye hazır hale geleceğimizi, ve neşeli, coşkulu bir yaşamı kendimiz için ve çevremizle birlikte başlatabileceğimizi anlatıyor. (7 rakamının ne kadar özel rakam olduğunu hatırlayalım; ruhsal aydınlanma,farkındalık, tanrısallık ve bütünlenme )

Hepinize, çok verimli bir tutulma dönemi dilerim.

Sevgi, sağlık ve ışıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: