19 Ağustos Aslan Yeniayı

Ateş elementinin, öncü niteliğin yüksek olduğu bu gökyüzü konumunda, her birimiz kendi özel yeteneklerimizi kullanmaya, yaratıcılığımızı aktive etmeye ve hayata geçirmeye çağrılıyoruz. Aslan kalp demektir. Bütünün bir parçası olarak ilahi yaratıma dahil olur. Bir parça olarak benliği gelişmiştir, kendini önemser ve neşe ve coşku doludur, çevresine ışık olur. Bizler de kalbimizin sesini dinlediğimizde , kararları ve hareketlerimizi o içerdeki sevgi ile , öz sevgi ile aldığımızda frekansımız yükselir. Bu yeniayda Ay düğümleri Galaktik Merkezle buluşuyor ve yeniaya olumlu açı yapıyor. Ay düğümleri bilgi hattında olduğu için, sezgisel bilginin akışının çok kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Aslan burcundaki Ay ve Güneşe bu bilgiler kolayca ulaşacaktır. Belki de önümüzdeki 15 gün kendimizde yeni yetenekler keşfedeceğiz veya varolan yaratıcılığımızın arttığını göreceğiz.

Yeniay göksel konumu, 1.tesir kuşağının yoğun etkisini barındırıyor. Diyelim ki , yukarıda bahsettiğim gibi yaratıcılıkla dolusunuz, projeler, fikirler üretiyorsunuz, üstelik hepsi sizi çok heyecanlandırıyor. Fakat biliyoruz ki bir şeyi istemek onu yaratmak için yetmez. Ortaya bir irade koymak gerekir. Harekete geçmek gerekir. İşte 1.tesir kuşağı, tam da bu yapmak için ihtiyacımız olan irade ve gücü bize sağlıyor. Allah’ın ‘Murid’ (irade sahibi olan) ve ‘Kadir’ kudret sahibi olan sıfatlarını barındırıyor. (Bugün doğacak çocukların bu enerji ile donatıldığını düşününce, ileride çok önemli gelişmelere imza atacaklarını düşünmeden edemiyorum)

Mars/Eris kavuşumunun da yeniaya olumlu açı yaptığını ve ay düğümleri ile birlikte büyük ateş üçgeni dediğimiz bir açı kalıbı oluşturduğunu düşününce, ve yeniayın büyük yıkım ve yapılanma getiren oğlak stelyumundan kare aldığını da hesaba katınca, kolektif olarak yeni bir yaratım processin içine girdiğimizi düşünmeden edemiyorum. Bekleyelim, görelim.

Kişisel olarak , bu yeniayı ve takip eden 15 günü ilham dolmak için kullanabilirsiniz. Veya, fikriniz var ve harekete geçemiyorsanız harekete geçmek için kullanabilirsiniz. Ancak Eris ve Mars yine de beni düşündürüyor. Ateş, patlama ve yangınlara sebep olabilir. Hareketlerimizin ego kaynaklı değil, kalp ve sevgi kaynaklı olması çok önemli. (Mars/Eris yazımı buradan okuyabilirsizniz.)

İlham, neşe ve coşku dolu bir yeniay süreci olsun dilerim, sevgiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: