YENİ ÇAĞA DOĞRU

2020 son anlarına kadar yüksek dozda enerjilerle etkisini hissettirmekten geri durmuyor.
Sosyal gezegenler Satürn ve Jupiter’in Kova burcundaki kavuşumuna doğru hızla ilerliyoruz ve görünen o ki bu kavuşumu kapanmış bir halde karşılayacağız. Dışarı çıkamıyor olmamız sistemin bir ‘otur, sessiz kal, içine dön’ uyarısıdır.
2020 başındaki sen değilsin artık. Kendine dön ve kendini kutla, ne kadar olgunlaştın değil mi?
Ay tutulmasına 2 gün var. Bu hafta sonunu kendini dinlemek ve gözlemlemek için kullanabilirsen ne iyi olur. Geçtiğimiz 6 ayın bir kapanışıdır bu tutulma. Ve umarım 15 Kasım Akrep Yeniayı’nın enerjisi ile bilinçaltına daldın ve artık işe yaramayan, seni sınırlayan kalıplarını fark ettin.
Bugün, yeni seni yaz, tanımla…
Eski alışkanlıklarının hangileri artık senin için faydasız ve işe yaramıyor? Bunların yerine neler koymak isterdin?
Yaşam içinde nefsine mi kalbine mi hizmet ediyorsun ? Daha da önemlisi bu ayırımı yapabiliyor musun? Eğer yapamıyorsan , vakit kaybetmeden kalbine odaklanmanı sağlayacak bir egzersiz rutini edinsen ne güzel olur.
Eski bildiğimiz doğrular, sımsıkı sarıldığımız inançlarımız hızla yerini yeniye bırakırken, açık fikirli, meraklı ve sorgulayıcı olmakta fayda var. Akrep Yeniay’ı enerjisinde konuşmuştuk, ‘adapte olmak zorundayız.’
Olana körü körüne uyum sağlamak mı istersin, yoksa yaratımın bir parçası olmak mı?
Akan nehirde sağa sola çarparak mı ilerlemeyi tercih edersin, yoksa kendi seçtiğin bir araçla ve aracı debi ile uyumlu bir şekilde yönlendirerek mi ilerlemek istersin?
Vakit kaybetmeden yeni araçlarını keşfet…

Unutma Küll-i iradede hükmümüz yoktur, bu süreçte olan şeyler kadersel ve bizim üstümüzde olan bir plana hizmet etmektedir. Biz ancak Cuz’i iradede hareket edebiliriz. Tüm bu kendine dön söylemlerimiz bu sebeptendir. Küll-i iradeye dair konulara söylenerek enerjimizi akıtmak yerine , adanmışlıkla Cuz’i irade alanında neler yapabileceğimizi bulmalıyız diye düşünüyorum.

Yolunuz Sevgi ve Işık olsun….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: