KARA AY BOĞA’DA

Kara Ay, astrolojide duygularımızın , bilinçaltımızın, güdülerimizin tamamen karanlıkta kalan, fark edemediğimiz gölge yanlarını anlatır. Gökyüzü kombinasyonunda şu anda, kolektif olarak , bilgelik, sezgisellik, ilahi yardım ile boğa burcundaki Kara Ay’ın temsil ettiği gölge duyguları dönüştürme potansiyelimiz var. Böylelikle madde dünyasında zamanla elde ettiğimiz bilgelik ile duygusal hakimiyet ( en azından boğa ile temsil edilen güvenlik alanında) sağlayabiliriz. Bu nedenle bu pozisyonla temsil edilen gölge duyguları kendi içinizde tartabilmeniz için aşağıdaki detaylı bilgiyi paylaşıyorum. Şifa olsun niyetimle….

Boğa burcundaki Kara Ay ile ne kadar çok sahipsek o kadar rahat hissederiz. Buna karşılık, ne kadar rahat hissedersek, o kadar güvende olduğumuzu düşünürüz. Bu yerleşimde, dünyada genel bir güvensizlik duygusu olduğu için rahat hissetmeye yoğun bir ihtiyaç vardır. Boğa burcundaki Kara Ay, bizi güvende hissettirecek malları, parayı veya diğer şeyleri sürekli almaya ve tüketmeye yöneltir. Ancak ne kadar kazansak da bu asla yeterli olmayacaktır çünkü doldurmaya çalıştığımız boşluk bu şekilde doldurulamaz. Bir an için doldurulabilir, ancak öz güvensizlik hissi yakında geri dönecektir. Çoğu zaman, yeterince sahip olmama korkusunu tatmin etmeye yönelik bu sürekli girişimin sonucu, borç veya ağır sorumlulukların birikmesidir ki bunlar genellikle tam olarak kaçınmaya çalıştığımız şeylerdir. Kara Ay'ın bu yerleşimi ile doymuş hissetmek için yoğun bir ihtiyaç duyulur. Güvensizlikler çok derinde tutulur ve başkalarının bu güvensizlikleri bilmesi konusunda muazzam bir korku vardır.
İyileştirme ve Aşma:
Dünyanın güvensiz olduğu inancıyla yüzleşilmelidir. İhtiyacımız olan her şeye sahip olduğumuz fikrini bütünleştirmek, bu gölgeyi iyileştiren şeydir. İçimizde gerçekten kim olduğumuzu inşa ettiğimizde, artık güvende hissetmek için mal biriktirmemize gerek kalmaz. Her şeyin ilahi bir plana göre gittiğini kabul ettiğimizde, artık dünyadaki olaylardan korkmamıza gerek kalmaz. Ne olursa olsun, her birimiz daima Kaynağımıza geri döneriz. Boğa'da Kara Ay'ın aradığı güvenlik budur.
Güvensizlikten kaynaklı boşluğu dolduran her şeyi kesin. Bu anında rahatsızlık verecek ve sizi kendinizle baş başa bırakacaktır. Bu sessizlikte ( kendi kendinize kaldığınız anlarda) rahat olmak için nasıl “yapılmayacağını” öğrenmek önemlidir. Bir dahaki sefere daha fazlasını alma, daha fazla satın alma veya daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissettiğinizde, gidip kendi başınıza oturun ve biraz müzik yapın, okuyun, yoga yapın veya bir şekilde yavaşlayın. En rahatsız olduğunuzda hareketsiz durma pratiği yaparak, iç dünyanızı besleyeceksiniz ve dış dünyadan daha az şey isteyeceksiniz.

ALINTI: LAURA WALKER / The Astrology of Black Moon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: