YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE SATÜRN/JÜPİTER KAVUŞUMU NE GETİRİYOR

Dane Rudyar diyor ki; Her bir burç, zokyakta kendinden önce gelen burca bir tepki barındırır içinde. Kova’dan önce gelen Oğlak , geçtiğimiz yıl yaşamımıza neler getirdi, neler götürdü? En çok elimizden alınan, Kova’nın en çok bilinen özelliklerinden biri olan ÖZGÜRLÜK. En çok kattığı ise , yaşam içindeki sorumluluklar. Özellikle de Plüton ile en karanlık yanlarımızı bilince / yüzeye çıkarma çalışmaları üzerine sorumluluk aldık. Fakat Oğlak, sorumlu ve kontrollü olmak adına geleneklere ve eskiye bağlı kalabilir. Bu noktada da Kova’nın tepkisi YENİLİKÇİLİK olacaktır. Hatta , oğlağın gözünden bakıldığında MARJİNALLİK olabilecek türde yenilik ve fikirler. Satürn ve Jüpiter’in Kova burcuna geçmesi ile bir anda özgürleşmeyeceğiz elbette, çünkü enerji önce negatifini yaşatır genelde. Özellikle Jupiter Balık burcuna geçmeden önceki yılın ilk 6 ayını, kendimiz için düşünsel bir orjinalleşme dönemi olarak değerlendirebiliriz. Neler olabilir, ne yapabiliriz, Yükselen Burçlara göre bakalım ve biz de Kova’ya ayak uydurarak, bu defa koç burcundan değil, bir aykırılık yaparak ,yorumları Kova burcundan başlayarak yapalım. ( Bu yorumlar bir fikir vermesi açısından yükselen burçlara göre yapılan genel yorumlardır, her harita kendi potansiyelini taşır)

YÜKSELEN KOVA; Geçtiğimiz 2 yıllık süreçte kendinizle ilgili belki spiritüel, belki psikolojik çalışmalar yaptınız, belki bazı rahatsızlıklarla uğraştınız veya herkesten ayrı çalıştınız, uzak durdunuz. Bu yıl , artık kendinizi ortaya koyma zamanı. Sizin için önemli olan, sizin dışarıdan görünen halinizin sizi tam olarak yansıtıyor olması. Dış görünümünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz mesela. Kendinize sorun; ben bana biçilen bir rolü mü oynuyorum hayat içinde, yoksa bu gerçek ben miyim? Önümüzdeki 6 ay , kendinizi zaman zaman özgür zaman zaman ise kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Özellikle ailesel konular ve içinde yaşadığınız evle ilgili değişimler olabilir. Her zamankinden daha çok sorumluluk almanız gerekebilir. Tembellik yapılacak , saklanılacak bir dönem olmadığını hatırlamanızda fayda var. Sevdiğiniz uğraşlarınız, hobileriniz, yaratıcı faaliyetleriniz üzerine yoğunlaşın.

YÜKSELEN BALIK; Geçtiğimiz 2 yıl, tüm çevreniz değişmiş, bazı arkadaşlarınızdan bazı gruplarınızdan uzaklaşmış olabilirsiniz. Sizin için bir içsel sorgulama ve bir çeşit rehabilitasyon dönemi başlıyor. Eskiyi bırakmak hiç kolay olmamıştı. Artık kendinize, ruhsal özelliklerinizi anlamak, yeteneklerinizi fark etmek için fırsatlar verin. Eğer kapalı yerlerde (hastane, spor salonu, alışveriş merkezleri gibi) çalışan biriyseniz orjinal fikirler ve projeler geliştirme olasılığınız var. Biraz hayalciliğe kaçıyor gibi görünen fikirlerinizi mutlaka not edin, listeleyin. Kardeşler , yakın çevre veya iletişim kanallarınızla ilgili bazı konular gündeme gelebilir. Ailenizin geçmişi, mirasınız, aile sorunları veya evinizle ilgili işlerde biraz daha meraklı ve sorgulayıcı olmanız gerekebilir.

YÜKSELEN KOÇLAR; Bu yıl, içinde bulunduğunuz gruplar, arkadaş çevreniz sizin gerçek kaynaklarınıza uygun mu, sizi yansıtıyor mu sorusunu soracağınız bir yıl olabilir. Acaba sosyal çevreniz sizin ideallerinize uygun ortamlar mı düşünmeniz gerekir. Bunun yanı sıra geçtiğimiz 2 yıllık süreci kariyerinizde iniş çıkışlarla geçirdiniz. Kişisel çalışmalarınızı yapıp, kendinizle , yetenekleriniz ve öz kaynaklarınızla ilgili gerçekleri daha net görebiliyor olduğunuzu farz ederek, işinizden kazanacağınız gelirlerle ilgili de değişim potansiyeli olduğunu söyleyebilirim. Kardeşleriniz, yakın çevrenizle iletişimi geliştirmeniz, onlara karşı daha meraklı bir dinleyici olmanız iyi olabilir. Her tür bilgi kaynağınızı da zenginleştirebilir, kendinizi farklı mecralara ve kanallara açabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞALAR; 2018 yılından bu yana, Kova burcunun modern yöneticisi olarak tanımlanan Uranüs sizi oturduğunuz yerden kalkmaya zorluyor. Belki yaşamınızda büyük değişiklikler yaşadınız bile. 2020 yılı ise, sizin yaşama bakış açınızı tamamen değiştirdiğiniz bir yıl oldu. Belki üniversitede okuyorsunuz , bazı zorluklar yaşadınız, belki yeni eğitimlere katıldınız, belki uzak yerlerle ilgili işler yapmaya başladınız. Önümüzdeki 6 aylık süreçte, Satürn ve Jüpiter kariyer ve statü evinizde olacak. Geçtiğimiz yıllarda ektiğiniz tohumların artık büyümesi için çalışmanız gerekiyor. Kendinizi zaman zaman özgür zaman zaman ise kısıtlanmış hissedebilirsiniz iş hayatınızda. Kendinize doğru işte olup olmadığınızı, işinizle ilgili motivasyonlarınızda kendinize karşı dürüst olup olmadığınızı sorabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER; Miraslar, eşin kaynakları, başkasından gelen paralar , okült konular , cinsellik gibi alanlarda , oldukça yoğun iniş çıkışları olan bir süreci geride bırakıyorsunuz. Önümüzdeki 6 ay, sizin için hayata bakış açınızı yeniden şekillendireceğiniz bir süreç olabilir. Şu ana kadar sahip olduğunuz yaşam felsefenizin ve din görüşünüzün ne kadarı gerçekten size ait, ne kadarı toplumsal kabul ile sizin zannediyorsunuz? Yurtdışı, yüksek eğitim gibi konularda, daha farklı yollar deneyebilir, yeni fikir ve düşüncelerle dolu olabilirsiniz. Bu yıl kendinizi ortaya koyma şekliniz, fiziksel görünümünüz,sağlığınız ve öncelikleriniz ile ilgili sorgulayıcı bir durumda olabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇLER; Eşiniz, ilişkiniz veya ortağınızla ilgili zorlu, inişleri ve çıkışları olan bir süreçten geçtiniz. Bu yıl Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar sizden, cinsellik ve mahrem ihtiyaçlarınızla ilgili kendinizle meraklı bir sorgulama içine girmenizi istiyor. Aynı zamanda, ortak gelirler, veya miras gibi konularda da zaman zaman fırsatlar zaman zaman ise kısıtlamalar yaşama olasılığınız var. Bu alanda, adil, herkesin hakkını gözeten, eşitlikçi tutumlar içinde olduğunuzdan ve kendi hakkınızdan da vazgeçmediğinizden emin olmalısınız.

YÜKSELEN ASLANLAR; Günlük rutinlerinin değiştiği bir süreçten çıktınız. Belki yeni sorumluluklar almak zorunda kaldınız, belki de fazladan üstlendiğiniz sorumluluklardan kurtuldunuz. Hastalıklar, hastaneler … Bu süreç artık geride kalmaya başlarken, bu yıl Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar sizden evliliğiniz, ilişkiniz veya ortaklığınızla ilgili bir sorgulama yapmanızı istiyor. Hayatınızdaki insan/insanlarla ilgili bir sorgulama süreci sizi bekliyor. Neden bu ilişkideyim? Beni tatmin ediyor mu?Kendimi yansıtabiliyor muyum veya tamamlayabiliyor muyum? gibi soruları sıkça kendinize sorabilirsiniz. Bu soruları kendinize sorarken, aynı zamanda kendinizi de bulacağınızı unutmayın. Acaba bir aslan hangi motivasyonlarla bir ilişkiyi devam ettirir?

YÜKSELEN BAŞAKLAR; Çocuklarınızla ilgili yaşadığınız , ve sizi farklı bir sorumluluk anlayışına sürükleyen konular artık bitiyor. Aynı zamanda bu süreçte yaratıcılığınız ile ilgili de pek çok şey fark ettiniz, ve yeni yeteneklerinizi belki de artık hobi olarak kullanıyorsunuz . Bu yıl Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar, sizi, belki de bu yeni yaratıcı yeteneklerinizi kullanacağınız yeni bir iş ortamına taşıyacak. Veya eğer konu iş değilse, günlük rutinleriniz tamamen değişecek. Burada, gününüzü geçirirken yepyeni sorumluluklar üstleneceğinizi unutmayın. Bunları yapış şeklinizde ise, bir Kova gibi yenilikçi olabilir, farklı modeller ve fikirler geliştirebilirsiniz. Yurtdışı, felsefe, yüksek eğitim gibi alanlardan ise ani etkiler alabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİLER; Bu yıl Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar çocuklar, hobiler, spekülatif kazanç alanları gibi konuları gündeminize taşıyacak. Bu konularda zaman zaman fırsatlar zaman zaman ise engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınızla olan ilişkinizde yenilikçi yaklaşımlar getirebilirsiniz. Sizi mutlu eden , keyif aldığınız konularla ilgili bir sorgulama yapabilir ve hatta bunlara daha çok zaman ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızda gerçekten mutlu olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Aşk sizin için nedir? Keyif ve eğence sizin için nedir? Yurtdışıyla ilgili işler, yüksek eğitim, felsefe gibi alanlarda daha çok merak içinde olabilir, şu ana kadar bildiğiniz doğruların değiştiğini hissedebilirsiniz.

YÜKSELEN AKREPLER; Kardeş, yakın çevre, iletişim, eğitim gibi konular yavaş yavaş nihayete ulaşırken, Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar sizi ailesel konuların içine çekiyor. Aile içindeki rolünüz, sorumluluklarınız neler? Nerede durmalı nerede başlamalısınız? Şu anki ilişki dinamikleriniz sizin kaynaklarınız için yeterince uygun mu yoksa size öyle olması öğretildiği için mi öyle yapıyorsunuz? Artık daha farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz çünkü bu süreçte aile içinde zaman zaman kısıtlanmış, eli kolu bağlanmış, zaman zaman da özgür hissedebilirsiniz. Eş, ikili ilişki veya ortağınızla ilgili bazı ani konular da sizin bu hislerinizi kuvvetlendirebilir. Miras, borç, kredi, ortak kazançlar gibi konularda araştırmacı, meraklı ve farklı bakış açılarına açık olmalısınız.

YÜKSELEN YAYLAR; Yeni yeteneklerinizi keşfettiğiniz, kendi değerlerinizi özünüze uygun bir şekilde yeniden yazdığınız ve kazançlarınızla ilgili iniş çıkışlar yaşadığınız bir süreci sonlandırıyorsunuz. Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar sizi iletişim, eğitim ve konuşma gibi konularda düşünmeye zorlayacak. Konuşurken kalpten mi konuşuyorsunuz? Özünüzü ifade ediyor musunuz? Kendinize uygun yeni ifade kanalları arıyor musunuz? Bu sorular ve sorgulamalar gündeminizde olacak. Kardeşler ve yakın çevreyle ilgili konular da yine gündeminizde. Bu alanda kendinizi zaman zaman çok özgür zaman zaman da engellenmiş hissedeceğiniz olaylar içinde bulabilirsiniz. Çocuklar ve keyif aldığınız şeylerle ilgili, 2018 başında hayatınıza giren konularla ilgili çabanız devam ediyor. Bu alanda yaşayabileceğiniz olaylar sizin iletişim ve kardeşlerinizle ilgili konularınıza engelleme gibi yansıyabilir. Ancak artık siz kim olduğunu daha net tanımlayabiliyorsunuz, şimdi bunu ifade etme zamanı.

YÜKSELEN OĞLAKLAR; Size kocaman bir geçmiş olsun. Kova burcuna giren Satürn ile birlikte Jüpiter, özellikle Haziran ayına kadar kazanç , varlıklar ve değerler evinizde olacak. Para, güvenlik ve öz değer konularında kendinizle sorgulama yapma süreci olabilir. Bu alanda Fırsatlar ve engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Kazancınız hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ama satürn bulunduğu noktada sebat ister. Sabır ve adanmışlıkla çalışmak ister. özellikle aşk, yaratıcılığınız , varsa borsa gibi spekülatif kazanç yolları ve/veya çocuklarla ilgili konulardan gelecek olaylardan etkilenebilirsiniz. İçinizden isyan duyguları kabarabilir. Günlük rutinlerinize daha meraklı ve çok yönlü bir düşünce şekliyle yaklaşabilirsiniz. Hizmet ettiklerinizi veya altınızdaki personeli daha çok anlamaya yönelik dinleyebilirsiniz.

Sevgiyle, ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: