MERKÜR URANÜS UYUMLU ÇALIŞIYOR

Zihin; ‘insanda anlayış, kavrayış, algılama yetisi’ , bizi yaşamda tutan en önemli aracımız belki de ve bizi en çok tuzağa düşüren manipülatörümüz .
Zihinsel faaliyetler astrolojide Merkür ile eşleştirilir. Zihnin nasıl çalıştığını haritalarda Merkür’ün bulunduğu burca göre yorumlarız. Kişi hayatı haritasındaki merkür ile algılar, anlar , kavrar. Bu nedenle Merkür’ün yorumu, yani harita sahibi tarafından nasıl kullanıldığı çok önemlidir.
Bununla beraber unutulmaması gereken birşey vardır ki, o da doğum haritalarımızın aslında bizle birlikte yaşadığı ve günün enerjisinden az veya çok etkilendiğidir. Günün enerjisi, kolektif etkiyi bize anlatır.
Uranüs ise, hava grubu ve aklı temsil ettiği için Merkür ile bağlantılı görülür, hatta Merkür’ün bir üst oktavı olduğu bile söylenir.
Bugün ve bu haftasonu, Merkür ve Uranüs arasında olumlu bir açı var. Ve Merkür Oğlak gibi , son derece displinli, planlı, pratik ve sistemli uygulamaya yönelik bir burçta. Uranüs’ten aldığı olumlu açıyla, sayısız fikir, proje özellikle kariyer ve işle ilgili ilerici ve çözüme yönelik düşünce getirebilir.
Bu satırları okurken bugün ne kadar çok iş bitirdiğinizi düşünüyor olabilirsiniz.
Hafta sonu her ne kadar kapalı olsak da, elbette aramızda pek çok çalışan da var. Bu enerjiyi işleri toparlamak, yeni projeleri planlamak, aksiyon planı yapmak, fikirleri sıralamak , listelemek, iş planları yapmak için kullanabiliriz. Hatta evde yapılacak işlerimizi pratik bir şekilde yapabilir, dolap yerleştirebilir, uzun zamandır ertelediğimiz konularda yeni çözüm fikirleri bulabiliriz.

Verimli bir hafta sonu bizi bekliyor.

Sevgiyle ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: