30 ARALIK YENGEÇ DOLUNAYI

EV-AİLE-DUYGULAR-İLİŞKİ ve İŞ

Oldukça zorlayıcı geçen 2020 yılının bitmesine sayılı günler kala, bir yandan, yaşamımızda pek çok şeyi değiştirmek zorunda kaldığımız bu süreçte tüm yaşadıklarımızı, kayıplarımızı, kazançlarımızı gözden geçiriyor, diğer yandan yeni yıl için umutlanmaya çalışıyor fakat yeni yıl karşılama alışkanlığımızı bile değiştirmek zorunda kaldığımız için üzülüyoruz. Tüm bu yoğun duygusallık içinde dengede kalmayı başarmak kolay olmayabilir. Duygusallığımız, 30 Aralık Yengeç Dolunayı enerjisi ile doruk noktasına çıkabilir. Ruhumuz, ailemiz ve evimizle ilgili konulara çekilirken, ailemizin ihtiyaçlarını karşılamak, onları ve kendimizi mutlu görmek için bir şeyler yapmak, evimizi biraz daha konforlu, biraz daha güzel hale getirmeye çalışmak, belki her zamankinden farklı yiyecekler yaparak ve bunları paylaşarak çevremizi beslemeye çalışmak, sevdiklerimiz için olabildiğince güvenli ve sevecen bir ortam yaratmak temel önceliklerimiz olacak. Güvenli ortam yaratma ihtiyacı ile belki özlem duygumuza gem vurup sevdiklerimizden uzak kalacağız, belki kendimizi izole etmek zorunda hissedeceğiz. Tüm bunlar tipik yengeç burcu yaklaşımlarıdır.

14 Aralık güneş tutulması aynı zamanda yengeç dolunayının yeni ayıydı. Yani, 14 Aralık’ta başlayan bir şeylerin de sonuca bağlanması ve bitmesi zamanı da aynı zamanda. Güneş tutulmasının yükseleni olan yay burcu yükselirken, yeni ufuklara açılma ve genişleme motivasyonu gökyüzünde devam eden bir konu. Özellikle kazançlarımız, kaynaklarımız ve varlıklarımızla ilgili , yeni projelerimizi uygulamaya koyacağımız bir süreç. Geçen hafta Merkür -Uranüs olumlu etkisini yazmıştım. Pek çok fikirle dolmuş ve/veya bunları uygulamaya koymak için planlar yapmış bile olabilirsiniz. Dolunay enerjisinde Güneş bu defa Merkür ile çalışıyor ve Uranüs dolunaya olumlu açı yapıyor. Ev ve aile konuları ile iş ve kariyer konuları arasında kalarak aksiyon alamayanlar için güzel bir haber bu, çünkü yepyeni çözümler önünüze gelebilir. Yaratıcılığınız zirve yapabilir. Bu yeni ve orijinal fikirlerinizi uygulayarak kariyerinizde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İşleri eski yöntem ve bilgilerle çözmeye çalışmak bizi çok da ilerletmeyecektir.

İlişkilerde ise, karşı tarafı daha fazla dinlemeye ve anlamaya çalışmak zamanı. Bu cümleyi de tekrar tekrar yazıyorum çünkü gökyüzü bunu söylüyor. Sevildiğini hissetmek için ilişkiyi yönetmeye çalışmak, ilişkinin kendisini ve karşı tarafı katı bir şekilde yargılamak kimseye sevildiğini hissettirmez. Oysa ki anlayışlı olmak, anlamaya çalışmak, bazen kendi bildiklerinin yeterli ve doğru olmayabileceğini kabul etmek , diğerine kulak kabartmak , onu dinlemek gerekebilir. İlişki çift taraflıdır , tek taraflı değil.

Özetle; görünen o ki , yeni yıla girerken önümüzde çok duygusal günler bizleri bekliyor. Bununla beraber içinde fırsatları da barındıran bir dolunay enerjisi var. Aile ve iş arasındaki zorlanmalar ve dengesizlik için yeni çözümler geliştirebiliriz. Özellikle kariyerimizde olumlu gelişmelere neden olabilecek yaratıcı çözümler bulabilir ve bunları uygulamaya koyabiliriz. Kazanç kaynaklarımız ve değerlerimizle ilgili olumlu bir takım girişimlerde bulunabiliriz. İkili ilişkilerde kibir ve yargılamadan uzak durmamız gereken, diğerini dinlememiz ve anlamaya çalışmamız gereken bir dönemdeyiz.

Sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: